Produkt dnia

CENNIK ARTYKUŁÓW

CENNIK DETALICZNY DOSTĘPNYCH W SKLEPIE INTERNETOWYM ARTYKUŁÓW HURTOWNI OGRODNICZEJ I AKCESORIÓW MOTORYZACYYJNYCH

Waluty

ŚRODKI DO CZYSZCZENIA GRILLA

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z grilla przez cały rok. Wbrew pozorom wielu miłośników ogrodowego grillowania realizuje zwoje kulinarne pasje przez cały rok. Aromatyczny mikroklimat jaki wytwarza palący się węgiel drzewny potrafi doskonale pobudzić apetyt o każdej porze roku. A wiele nawet zupełnie zwyczajnych potraw przyrządzonych na ogrodowym grillu  smakuje wybornie i ten zapach grillowanej ryby na świątecznym stole... Jednak czyszczenie okopconego rusztu zawsze jest tak samo mało przyjemne. Na szczęście są na rynku środki które ułatwią nam doczyszczenie grillowego rusztu. Warto jednak wiedzieć jak ograniczyć jego brudzenie się jak właściwie eksploatować i oczywiście czym czyścić grill.

ŚCIERECZKI DO CZYSZCZENIA GRILLABARDZO PRAKTYCZNE I WYGODNE W UŻYCIU NASĄCZANE ŚCIERECZKI DO CZYSZCZENIA GRILLA DO KUPIENIA W NASZYM SKLEPIE W CENIE 5,79zł ZA OPAKOWANIE - hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk

Przygotowanie do rozpalenia.

Ilu kucharzy tyle sposobów rozpalania grilla, ale o ile czynność w teorii wydaje się bardzo prosta to w niesprzyjających okolicznościach potrafi zająć nieco więcej czasu.Warto zacząć od tego, że palenisko grilla powinno być oczyszczone z lotnego popiołu. Można pozostawić jedynie duże kawałki niespalonego węgla drzewnego lub kostki brykietu. Reszta śmieci i tłuszcz rozlany po powierzchni grilla koniecznie trzeba usunąć za pomocą odpowiedniego detergentu do tłuszczu i miękkiej szmatki żeby nie porysować powierzchni. Jeżeli tego nie zrobimy tłuste miejsca mogą się zapalić, a z całą pewnością odbarwią się i okopcą pod wpływem temperatury i całkowite doczyszczenie może już nie być możliwe. Warto pamiętać, że przy niskiej jakości blachy z której wykonana jest większość "budżetowych" grillów porysowana blacha zaraz zacznie korodować.

Jak rozpalać grill?

Technicznym ograniczeniem rozpalania grilla jest wilgotne paliwo (węgiel lub brykiet). Oczywiście przy odpowiedniej ilości rozpałki wszystko da się rozpalić, mimo to warto pamiętać, że zarówno paliwo do grillowania jak i rozpałkę warto przechowywać w suchym miejscu. Dostępne na rynku rozpałki są w stanie zapalić każde grillowe paliwo niezależnie od metody jego układania. Doskonałym wsparciem rozpalania jest sztuczny nadmuch powietrza i tu również inwencja grillujących jest prawie nieograniczona od wspomagania wiatru za pomocą wachlowania szufelką poprzez używanie pompki do materacy (świetnie działa osobiście polecam tę metodę). Istnieją też bardziej radykalne wspomagacze rozpalania przy wspomaganiu nadmuchu kompresorem, są też tacy którzy wspomagają się suszarką do włosów, opalarką a nawet palnikiem gazowym. Przy wietrznej pogodzie po zapaleniu rozpałki wystarczy właściwie ustawić palenisko grilla w stronę wiatru i natura zrobi całą robotę za nas.

PŁYN DO CZYSZCZENIA GRILLADOSKONAŁY PREPARAT "SAMA" DO CZYSZCZENIA GRILLI. PIEKARNIKÓW I KOMINKÓW WYSTARCZY SPRYSKAĆ ZABRUDZONE POWIERZCHNIE I ODCZEKAĆ 30 MINUT DO KUPIENIA W NASZYM SKLEPIE JUŻ ZA 6,83zł - hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk

Gaszenie grilla.

Po udanym grillowaniu trzeba bezwzględnie pamiętać, o całkowitym zagaszeniu paleniska. Grillowy żar doskonale niesie się z wiatrem i potrafi przelecieć nawet kilka metrów. Nieuwaga dzieci i domowników również może doprowadzić do pożaru albo poparzeń. Jeżeli grill posiada pokrywę to wystarczy zamknąć ją i wloty powietrza aby sam zgasł. Jeżeli jest to grill otwarty bez pokrywy to można go ostrożnie zgasić wodą a nawet odrobiną piasku. Wielokrotne pozostawianie palącego się grilla nie daje żadnych korzyści, a bardzo mocna skraca żywotność blaszanego paleniska. Dużą zaletą gaszenia grilla jest to, że łatwiej go potem domyć, a mniej przypalony tłuszcz jest dużo łatwiejszy do usunięcia z rusztu. Po wystygnięciu można przystąpić do przykrego obowiązku czyszczenia grilla.

Mycie i czyszczenie grilla.

Jeżeli chcemy żeby ogrodowy grill dłużej nam posłużył to warto o niego zadbać po każdym użyciu. Jeżeli za każdym razem pozostawimy palący się grill to wszystkie pozostałości grillowanych potraw i tłuszczu bardzo dokładnie się spalą pozostawiając po sobie trudny do usunięcia zwęglony osad. Jeżeli już zaniedbamy ruszt tak, że jego idealnie połyskliwa metaliczna powłoka zmieni się w całkowicie czarną zwęgloną powłokę to doczyszczenie może się okazać już niemożliwe. Czyszczenie grilla rozpoczynamy usunięciem resztek popiołu wraz z drobnymi niespalonymi okruchami. W ogrodzie popiół można wykorzystać jako specyficzny (bardzo zasadowy, czyli o wysokim współczynniku Ph) darmowy nawóz o wysokiej zawartości wapna i fosforów. Większe niespalone kostki brykietowe czy duże kawałki węgla można będzie jeszcze powtórnie wykorzystać. Jeżeli więcej grillujemy i nie mamy jak się pobyć nadmiaru popiołu to w większości gmin podlega on zbiórce przy sortowaniu odpadów do osobnego niepalnego pojemnika. Metalowy korpus wraz z paleniskiem i rusztem warto myć na mokro przy użyciu przeznaczonych do tego detergentów.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.


RIM Kowalczyk Hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk sklep ogrodniczy RIM Kowalczyk sklep internetowy
RIM KOWALCZYK HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK SKLEP OGRODNICZY RIM KOWALCZYK SKLEP INTERNETOWY
RIM Kowalczyk chemia basenowa Hurtownia Ogrodnicza sklep ogrodniczy
RIM KOWALCZYK CHEMIA BASEONOWA RIM KOWALCZYK HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK SKLEP OGRODNICZY

 

RIM Kowalczyk Hurtownia motoryzacyjna RIM Kowalczyk akcesoria motoryzacyjne
RIM Kowalczyk kosemtyki samochodowe Kosmetyki  samochodowe
Hurtownia ogrodnicza Sklep internetowy
RIM Kowalczyk sklep motoryzacyjny RIM Kowalczyk kosmetyki samochodowe

 

KATEGORIE PRODUKTÓW

OPISY PRODUKTÓW

SKLEP OGRODNICZY WARSZAWA

SKLEP INTERNETOWY ARTYKUŁY OGRODNICZE I AKCESORIA MOTORYZACYJNEZAPRASZAMY NA ZAKUPY DO NASZEGO SKLEPIKU INTERNETOWEGO NAJLEPSZE CENY RABATY PRZY WIĘKSZYCH ZAKUPACH

czytaj całość »

AKCESORIA DO GRILLOWANIA SKLEP INTERNETOWY

Wakacje, letnie upały, weekendowy relaks. Kto może ucieka do przydomowego ogródka, aby w ciszy i spokoju w otoczeniu najbliższych nabierać życiowej energii na długie zimowe miesiące. Szczęśliwy kto ma przy domu choćby najmniejszy ogródek lub przynajmniej taras. Kto nie ma ogrodu już planuje weekendowy wypad za miasto. Kto tylko może szuka sposobu wybrania się na zieloną trawkę.

czytaj całość »

NOWE WORKI JUTOWE

Worki jutowe są z nami już dziesiątki lat, choć do tej pory ich głównym przeznaczeniem było magazynowanie różnych produktów na drewnianych regałach piwnic i schowków. Wraz z modą na powrót do korzeni otworzyły się nimi nowe perspektywy na zupełnie nowe, lepsze zastosowania. Dzięki temu jutowe worki stały się popularne. W naszym sklepie nowe worki jutowe o wymiarach 50x80cm mogą Państwo kupić już  w cenie 3,92zł za sztukę.

czytaj całość »

AKCESORIA MOTORYZACYJNE SKLEP INTERNETOWY

Niezależnie od pory roku o samochód trzeba dbać. Czyste szyby, zadbany lakier, błyszczące zderzaki i lśniące czarne opony. Kiedy mamy dostęp do odpowiednich środków i kosmetyków utrzymanie auta w idealnym stanie nie jest wcale takie trudne. Trzeba tylko wiedzieć gdzie można zrobić zakupy motoryzacyjne bezpiecznie i nie przepłacając.

czytaj całość »

UNIWERSALNY SIEWNIK

Ręczny siewnik to niedrogie i bardzo praktyczne urządzenie wspomagające wiele pracochłonnych czynności związanych z przygotowaniem i pielęgnacją ogrodu. To proste urządzenie świetnie sprawdza się przy wysiewaniu trawy, nawożeniu przygotowywanych pod nasadzenia grządek i rozległych rabat. Zimą doskonale sprawdzi się też zimą do posypywania śliskiego podjazdu, czy przydomowych alejek.

czytaj całość »

DOMKI DLA OWADÓW

Duży wybór domków dla owadów dostępnych na rynku ogrodowych dodatków pozwala swobodnie wybrać wielkość i wzór najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom. Ten wciąż niedoceniany element ogrodowego wyposażenia powinien posiadać w swojej ofercie każdy szanujący się sklep i hurtownia ogrodnicza. Domki i hotele dla pszczół powinni też docenić ogrodnicy i sadownicy.

czytaj całość »

SKLEP OGRODNICZY HURT ROŚLIN

SKLEP OGRODNICZY WARSZAWA HURT ROŚLIN 3.02.2017r od 12.00 NOWA DOSTAWA ROŚLIN DONICZKOWYCH PROSTO Z HOLANDII. Zapraszamy już w piątkek w naszej nowej ofercie dostępne będą rośliny doniczkowe prosto z giełdy kwiatowej w Holandii. Cały asortyment dostępny będzie w ilościach hurtowych do wyczerpania zapasów. Przy większych zakupach hurtowych możliwa dostawa naszym transportem na terenie całej Polski. Serdecznie Zapraszamy na zakupy.

czytaj całość »

LINKA HOLOWNICZA SKLEP INTERNETOWY

Linka holownicza, choć nie należy do wyposażenia obowiązkowego, jest bardzo przydatnym dodatkiem do standardowego wyposażenia pojazdu. Każdy kto choć raz utknął w zaspie, na grząskim poboczu, czy zwyczajnie z powodu słabego akumulatora nie mógł uruchomić silnika doceni jej posiadanie.

czytaj całość »

RABATY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Zapraszamy do rejestracji w naszym sklepie internetowym. Wszystkim użytkownikom sklepu oferujemy 15% rabatu już od kwoty zakupów 4000zł na wszystkie produkty. Rabat w wysokości 5% w naszej hurtowni udzielane są już od kwoty 500zł. Rabat 10% przysługuje klientom, którzy zrobią zakupy za minimum 2000zł.

czytaj całość »
Sklep internetowy hurtowni artykułów ogrodniczych i akcesoriów motoryzacyjnych RIM KOWALCZYK wykorzystuje platformę Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl