Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
ZIMOWE AKCESORIA SAMOCHODOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAKUPY AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH ONLINE: ODMRAŻACZE DO SZYB I ZAMKÓW, SKROBACZKI I ŚCIĄGACZKI DO SZYB, MIOTEŁKI I SZCZOTKI TELESKOPOWE, ŚRODKI DO SMAROWANIA ZAMKÓW I USZCZELEK, KLUCZE DO KÓŁ, ŻALUZJE ANTYSZRONOWE, ŁAŃCUCHY NA KOŁA, WOSKI SAMOCHODOWE, ŚRODKI DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIĘTYCH POJAZDÓW, KABLE ROZRUCHOWE I BEZPIECZNIKI, PŁYN HAMULCOWY, ŚRODKI DO USUWANIA INSEKTÓW, POCHŁANIACZE WILGOCI, POKROWCE NA KOŁA DOJAZDOWE, SMAR DO ŁAŃCUCHÓW, ŻARÓWKI SAMOCHODOWE H4 I H7

DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH NA KAŻDĄ PORĘ ROKU, DOSKONAŁE CENY, DUŻE RABATY PRZY ZAKUPACH HURTOWYCH

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

ŁAŃCUCHY NA KOŁA RÓŻNE ROZMIARY

Łańcuchy śniegowe na koła - hurtownia i sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl Chociaż w świetle zapisów kodeksu drogowego łańcuchy śniegowe nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, to jest wiele dróg i sytuacji, w których stają się koniecznością, a oplatająca oponę ta cienka stalowa struktura jest granicą życia lub śmierci. Są w Polsce drogi oznaczone odpowiednim znakiem z symbolem opony oplecionej łańcuchem, na których obowiązkiem kierującego jest założenie łańcuchów na koła. Jazda bez nich jest na takiej drodze zwykłą głupotą i ryzykowaniem życia. Większość kierowców używa łańcuchów śniegowych naprawdę sporadycznie raz do roku podczas wyjazdów na narty. Dlatego warto się w nie wyposażyć raz i mieć spokój na wiele lat. Dotyczy to szczególnie mieszkańców i turystów regularnie odwiedzających ośnieżone górskie drogi.

ŚRODKI DO CZYSZCZENIA GRILLA

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z grilla przez cały rok. Wbrew pozorom wielu miłośników ogrodowego grillowania realizuje zwoje kulinarne pasje przez cały rok. Aromatyczny mikroklimat jaki wytwarza palący się węgiel drzewny potrafi doskonale pobudzić apetyt o każdej porze roku. A wiele nawet zupełnie zwyczajnych potraw przyrządzonych na ogrodowym grillu  smakuje wybornie i ten zapach grillowanej ryby na świątecznym stole... Jednak czyszczenie okopconego rusztu zawsze jest tak samo mało przyjemne. Na szczęście są na rynku środki które ułatwią nam doczyszczenie grillowego rusztu. Warto jednak wiedzieć jak ograniczyć jego brudzenie się jak właściwie eksploatować i oczywiście czym czyścić grill.

ŚCIERECZKI DO CZYSZCZENIA GRILLABARDZO PRAKTYCZNE I WYGODNE W UŻYCIU NASĄCZANE ŚCIERECZKI DO CZYSZCZENIA GRILLA DO KUPIENIA W NASZYM SKLEPIE W CENIE 5,79zł ZA OPAKOWANIE - hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk

Przygotowanie do rozpalenia.

Ilu kucharzy tyle sposobów rozpalania grilla, ale o ile czynność w teorii wydaje się bardzo prosta to w niesprzyjających okolicznościach potrafi zająć nieco więcej czasu.Warto zacząć od tego, że palenisko grilla powinno być oczyszczone z lotnego popiołu. Można pozostawić jedynie duże kawałki niespalonego węgla drzewnego lub kostki brykietu. Reszta śmieci i tłuszcz rozlany po powierzchni grilla koniecznie trzeba usunąć za pomocą odpowiedniego detergentu do tłuszczu i miękkiej szmatki żeby nie porysować powierzchni. Jeżeli tego nie zrobimy tłuste miejsca mogą się zapalić, a z całą pewnością odbarwią się i okopcą pod wpływem temperatury i całkowite doczyszczenie może już nie być możliwe. Warto pamiętać, że przy niskiej jakości blachy z której wykonana jest większość "budżetowych" grillów porysowana blacha zaraz zacznie korodować.

Jak rozpalać grill?

Technicznym ograniczeniem rozpalania grilla jest wilgotne paliwo (węgiel lub brykiet). Oczywiście przy odpowiedniej ilości rozpałki wszystko da się rozpalić, mimo to warto pamiętać, że zarówno paliwo do grillowania jak i rozpałkę warto przechowywać w suchym miejscu. Dostępne na rynku rozpałki są w stanie zapalić każde grillowe paliwo niezależnie od metody jego układania. Doskonałym wsparciem rozpalania jest sztuczny nadmuch powietrza i tu również inwencja grillujących jest prawie nieograniczona od wspomagania wiatru za pomocą wachlowania szufelką poprzez używanie pompki do materacy (świetnie działa osobiście polecam tę metodę). Istnieją też bardziej radykalne wspomagacze rozpalania przy wspomaganiu nadmuchu kompresorem, są też tacy którzy wspomagają się suszarką do włosów, opalarką a nawet palnikiem gazowym. Przy wietrznej pogodzie po zapaleniu rozpałki wystarczy właściwie ustawić palenisko grilla w stronę wiatru i natura zrobi całą robotę za nas.

PŁYN DO CZYSZCZENIA GRILLADOSKONAŁY PREPARAT "SAMA" DO CZYSZCZENIA GRILLI. PIEKARNIKÓW I KOMINKÓW WYSTARCZY SPRYSKAĆ ZABRUDZONE POWIERZCHNIE I ODCZEKAĆ 30 MINUT DO KUPIENIA W NASZYM SKLEPIE JUŻ ZA 6,83zł - hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk

Gaszenie grilla.

Po udanym grillowaniu trzeba bezwzględnie pamiętać, o całkowitym zagaszeniu paleniska. Grillowy żar doskonale niesie się z wiatrem i potrafi przelecieć nawet kilka metrów. Nieuwaga dzieci i domowników również może doprowadzić do pożaru albo poparzeń. Jeżeli grill posiada pokrywę to wystarczy zamknąć ją i wloty powietrza aby sam zgasł. Jeżeli jest to grill otwarty bez pokrywy to można go ostrożnie zgasić wodą a nawet odrobiną piasku. Wielokrotne pozostawianie palącego się grilla nie daje żadnych korzyści, a bardzo mocna skraca żywotność blaszanego paleniska. Dużą zaletą gaszenia grilla jest to, że łatwiej go potem domyć, a mniej przypalony tłuszcz jest dużo łatwiejszy do usunięcia z rusztu. Po wystygnięciu można przystąpić do przykrego obowiązku czyszczenia grilla.

Mycie i czyszczenie grilla.

Jeżeli chcemy żeby ogrodowy grill dłużej nam posłużył to warto o niego zadbać po każdym użyciu. Jeżeli za każdym razem pozostawimy palący się grill to wszystkie pozostałości grillowanych potraw i tłuszczu bardzo dokładnie się spalą pozostawiając po sobie trudny do usunięcia zwęglony osad. Jeżeli już zaniedbamy ruszt tak, że jego idealnie połyskliwa metaliczna powłoka zmieni się w całkowicie czarną zwęgloną powłokę to doczyszczenie może się okazać już niemożliwe. Czyszczenie grilla rozpoczynamy usunięciem resztek popiołu wraz z drobnymi niespalonymi okruchami. W ogrodzie popiół można wykorzystać jako specyficzny (bardzo zasadowy, czyli o wysokim współczynniku Ph) darmowy nawóz o wysokiej zawartości wapna i fosforów. Większe niespalone kostki brykietowe czy duże kawałki węgla można będzie jeszcze powtórnie wykorzystać. Jeżeli więcej grillujemy i nie mamy jak się pobyć nadmiaru popiołu to w większości gmin podlega on zbiórce przy sortowaniu odpadów do osobnego niepalnego pojemnika. Metalowy korpus wraz z paleniskiem i rusztem warto myć na mokro przy użyciu przeznaczonych do tego detergentów.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl