Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
ZIMOWE AKCESORIA SAMOCHODOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAKUPY AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH ONLINE: ODMRAŻACZE DO SZYB I ZAMKÓW, SKROBACZKI I ŚCIĄGACZKI DO SZYB, MIOTEŁKI I SZCZOTKI TELESKOPOWE, ŚRODKI DO SMAROWANIA ZAMKÓW I USZCZELEK, KLUCZE DO KÓŁ, ŻALUZJE ANTYSZRONOWE, ŁAŃCUCHY NA KOŁA, WOSKI SAMOCHODOWE, ŚRODKI DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIĘTYCH POJAZDÓW, KABLE ROZRUCHOWE I BEZPIECZNIKI, PŁYN HAMULCOWY, ŚRODKI DO USUWANIA INSEKTÓW, POCHŁANIACZE WILGOCI, POKROWCE NA KOŁA DOJAZDOWE, SMAR DO ŁAŃCUCHÓW, ŻARÓWKI SAMOCHODOWE H4 I H7

DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH NA KAŻDĄ PORĘ ROKU, DOSKONAŁE CENY, DUŻE RABATY PRZY ZAKUPACH HURTOWYCH

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

ŁAŃCUCHY NA KOŁA RÓŻNE ROZMIARY

Łańcuchy śniegowe na koła - hurtownia i sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl Chociaż w świetle zapisów kodeksu drogowego łańcuchy śniegowe nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, to jest wiele dróg i sytuacji, w których stają się koniecznością, a oplatająca oponę ta cienka stalowa struktura jest granicą życia lub śmierci. Są w Polsce drogi oznaczone odpowiednim znakiem z symbolem opony oplecionej łańcuchem, na których obowiązkiem kierującego jest założenie łańcuchów na koła. Jazda bez nich jest na takiej drodze zwykłą głupotą i ryzykowaniem życia. Większość kierowców używa łańcuchów śniegowych naprawdę sporadycznie raz do roku podczas wyjazdów na narty. Dlatego warto się w nie wyposażyć raz i mieć spokój na wiele lat. Dotyczy to szczególnie mieszkańców i turystów regularnie odwiedzających ośnieżone górskie drogi.

SIATKI PRZECIWKO KRETOM

Jak sobie poradzić z kretem na działce?

Metod na zwalczanie kretów jest kilka od tych najbardziej agresywnych, czyli posiadania w ogrodzie psa poprzez akustyczne odstraszacze i siatki zabezpieczające. Ich skuteczność jest bardzo różna i tak naprawdę zależy od wielu różnych czynników. Jeżeli trafimy na upartego osobnika, albo sąsiedzi równolegle z nami przystąpią do odstraszania to może się okazać, że mały intruz nie będzie miał się gdzie ewakuować. Warto pamiętać, że kret jako gatunek objęty jest ochroną więc trzeba zachować daleko posunięty umiar przy usuwaniu go z naszej posesji. Po odrzuceniu metod uznawanych powszechnie za niehumanitarne lub absolutnie nieskuteczne, pozostają nam właściwie cztery dość skuteczne metody ochrony ogródka przed szkodnikiem.

SIATKA PRZECIWKO KRETOM ROLA 20mb

SIATKA PRZECIWKO KRETOM W ROLCE 1x20mb

W CENIE 42,17ZŁ

HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK

SIATKA PRZECIWKO KRETOM ROLKA 20mb

SIATKA PRZECIWKO KRETOM W ROLCE 1x50mb

W CENIE 95,52ZŁ

HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK

Siatki ogrodnicze dostępne są z reguły w rolce szerokości 100cm o różnych długościach. Najpopularniejsze są warianty rolek 20 bm (w cenie 42,17zł) i 50 mb (w cenie 95,52zł) - HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK.PL

Polujący pies.

Jest jednym z najstarszych i bardzo skutecznych rozwiązań na pozbycie się wszelkich intruzów z posesji. Doskonale sprawdza się jako odstraszacz kotów, ptaków, jeży i oczywiście kretów. Szansa że pies upoluje kreta jest bardzo niewielka, jednak tu wystarcza sama czujna obecność psa, żeby kret poszukał bezpieczniejszego miejsca do życia niż nasz wypielęgnowany ogród. Jedyna wada to koszt utrzymania psa przeznaczonego tylko do odstraszania kretów, ale z drugiej strony pies jest najlepszym przyjacielem człowieka więc można przysłowiowo upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Siatka przeciw kretom. Hurtownia ogrodnicza.

Siatka przeciwko kretom 200mb w rolce o szerokości 100cm w cenie 318,64zł. Sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl

Akustyczne odstraszacze kretów.

Spędzające większość swojego życia pod ziemią krety mają bardzo wyczulony zmysł słuchu. Wszystkie naturalne odgłosy dochodzące do nich ze środowiska na powierzchni są informacją, że jest bezpiecznie. Każdy nietypowy, głośny, niepokojący czy natarczywy hałas może zostać potraktowany przez kreta jako stałe zagrożenie i i tym samym zmusić go do poszukania innego miejsca do zamieszkania. Wady? Akustyczny bateryjny odstraszacz kretów kosztuje około 50-100zł i trzeba w nim wymieniać baterie. Do tego nawet całkowicie wkopany w ziemię jest słyszalny na powierzchni i nie każdemu będzie to odpowiadało. No ale baterie zawsze można wyjąć na czas poobiedniej drzemki.

Odstraszające środki chemiczne.

Są na rynku preparaty chemiczne służące do odstraszania kretów, ale ich stosowanie jest dość uciążliwe, szczególnie że specyfik trzeba rozsypywać regularnie w bardzo wielu miejscach a czynność dodatkowo powtarzać po większych opadach deszczu. Kosztują kilkanaście złotych, ale ich zużycie może być dość duże, a skuteczność dyskusyjna.

SIATKA PRZECIW KRETOM ROLKA 1x50mDostępna w naszym sklepie internetowym siatka przeciwko kretom 50bm w rolce o szerokości 100cm w cenie 273,34zł. RIM Kowalczyk.pl

Siatki do ochrony przed kretami.

Na koniec jedna z najskuteczniejszych metod na całkowite i długotrwałe pozbycie się kreta z posesji, czyli siatka ochronna. Stu procentowo skuteczna nawet na najbardziej uparte osobniki, dla których jest barierą absolutnie nie do pokonania. Są dwie szkoły układania siaki przeciwko kretom. Prostsza to wkopanie siatki pionowo wzdłuż ogrodzenia, jednak może się zdarzyć że kret przejdzie pod siatką. Trudniejsza to rozłożenie siatki poziomo, jednak w tym celu musimy zwinąć wszystkie rabatki i trawnik. Można też robić to sukcesywnie układając wąskie pasy siatki wszędzie tam gdzie akurat przebudowujemy ogród. A jakie wady ma zastosowanie siatki przeciwko kretom? Niestety dla absolutnej skuteczności trzeba zabezpieczyć wszystkie miejsca które chcemy ochronić. Inaczej mówiąc trzeba siatkę ułożyć pod trawnikiem, pod rabatkami i pod grządkami. Głębokość umieszczenia siatki to od około 10-15cm pod trawnikiem do nawet 30-40cm pod grządkami i rabatami. Aby nie musieć walczyć z siatką za każdym razem przy przekopywaniu grządek.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl