Produkt dnia
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 190 mm
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 190 mm
125,68 zł 102,18 zł
szt.
Taśma ogrodzeniowa PP RAL8011- Brąz 190 mm
Taśma ogrodzeniowa PP RAL8011- Brąz 190 mm
125,68 zł 102,18 zł
szt.
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 47 mm
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 47 mm
71,96 zł 58,50 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
RODO

Bardzo prosimy zapoznać się ze zmianami w sprawie przechowywania państwa danych osobowych.

CHEMIA BASENOWA, ZESTAWY STARTOWE, ŚRODKI DO PIELĘGNACJI BASENU

Chemia basenowa Gamix zestaw 5 w 1Wielkimi krokami zbliża się pora letnich wakacji, plażowania, wygrzewania na słońcu i letnich kąpieli na świeżym powietrzu. Każdy kto ma kawałek własnego ogródka nie raz zastanawiał się zapewne, czy nie wydać kilkuset złotych na własny ogrodowy basen. Wystarczy pójść do sklepu, kupić, zalać wodą i tu zaczynają się tzw. „schody”, bo nieumiejętna konserwacja basenu może tylko zaszkodzić wodzie, ale też użytkownikom basenu ogrodowego.

UNIWERSALNY SIEWNIK

Ręczny siewnik to niedrogie i bardzo praktyczne urządzenie wspomagające wiele pracochłonnych czynności związanych z przygotowaniem i pielęgnacją ogrodu. To proste urządzenie świetnie sprawdza się przy wysiewaniu trawy, nawożeniu przygotowywanych pod nasadzenia grządek i rozległych rabat. Zimą doskonale sprawdzi się też zimą do posypywania śliskiego podjazdu, czy przydomowych alejek.

AKCESORIA DO GRILLOWANIA SKLEP INTERNETOWY

Wakacje, letnie upały, weekendowy relaks. Kto może ucieka do przydomowego ogródka, aby w ciszy i spokoju w otoczeniu najbliższych nabierać życiowej energii na długie zimowe miesiące. Szczęśliwy kto ma przy domu choćby najmniejszy ogródek lub przynajmniej taras. Kto nie ma ogrodu już planuje weekendowy wypad za miasto. Kto tylko może szuka sposobu wybrania się na zieloną trawkę.

SIATKI PRZECIWKO KRETOM

Jak sobie poradzić z kretem na działce?

Metod na zwalczanie kretów jest kilka od tych najbardziej agresywnych, czyli posiadania w ogrodzie psa poprzez akustyczne odstraszacze i siatki zabezpieczające. Ich skuteczność jest bardzo różna i tak naprawdę zależy od wielu różnych czynników. Jeżeli trafimy na upartego osobnika, albo sąsiedzi równolegle z nami przystąpią do odstraszania to może się okazać, że mały intruz nie będzie miał się gdzie ewakuować. Warto pamiętać, że kret jako gatunek objęty jest ochroną więc trzeba zachować daleko posunięty umiar przy usuwaniu go z naszej posesji. Po odrzuceniu metod uznawanych powszechnie za niehumanitarne lub absolutnie nieskuteczne, pozostają nam właściwie cztery dość skuteczne metody ochrony ogródka przed szkodnikiem.

SIATKA PRZECIWKO KRETOM ROLA 20mb

SIATKA PRZECIWKO KRETOM W ROLCE 1x20mb

W CENIE 42,17ZŁ

HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK

SIATKA PRZECIWKO KRETOM ROLKA 20mb

SIATKA PRZECIWKO KRETOM W ROLCE 1x50mb

W CENIE 95,52ZŁ

HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK

Siatki ogrodnicze dostępne są z reguły w rolce szerokości 100cm o różnych długościach. Najpopularniejsze są warianty rolek 20 bm (w cenie 42,17zł) i 50 mb (w cenie 95,52zł) - HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK.PL

Polujący pies.

Jest jednym z najstarszych i bardzo skutecznych rozwiązań na pozbycie się wszelkich intruzów z posesji. Doskonale sprawdza się jako odstraszacz kotów, ptaków, jeży i oczywiście kretów. Szansa że pies upoluje kreta jest bardzo niewielka, jednak tu wystarcza sama czujna obecność psa, żeby kret poszukał bezpieczniejszego miejsca do życia niż nasz wypielęgnowany ogród. Jedyna wada to koszt utrzymania psa przeznaczonego tylko do odstraszania kretów, ale z drugiej strony pies jest najlepszym przyjacielem człowieka więc można przysłowiowo upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Siatka przeciw kretom. Hurtownia ogrodnicza.

Siatka przeciwko kretom 200mb w rolce o szerokości 100cm w cenie 318,64zł. Sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl

Akustyczne odstraszacze kretów.

Spędzające większość swojego życia pod ziemią krety mają bardzo wyczulony zmysł słuchu. Wszystkie naturalne odgłosy dochodzące do nich ze środowiska na powierzchni są informacją, że jest bezpiecznie. Każdy nietypowy, głośny, niepokojący czy natarczywy hałas może zostać potraktowany przez kreta jako stałe zagrożenie i i tym samym zmusić go do poszukania innego miejsca do zamieszkania. Wady? Akustyczny bateryjny odstraszacz kretów kosztuje około 50-100zł i trzeba w nim wymieniać baterie. Do tego nawet całkowicie wkopany w ziemię jest słyszalny na powierzchni i nie każdemu będzie to odpowiadało. No ale baterie zawsze można wyjąć na czas poobiedniej drzemki.

Odstraszające środki chemiczne.

Są na rynku preparaty chemiczne służące do odstraszania kretów, ale ich stosowanie jest dość uciążliwe, szczególnie że specyfik trzeba rozsypywać regularnie w bardzo wielu miejscach a czynność dodatkowo powtarzać po większych opadach deszczu. Kosztują kilkanaście złotych, ale ich zużycie może być dość duże, a skuteczność dyskusyjna.

SIATKA PRZECIW KRETOM ROLKA 1x50mDostępna w naszym sklepie internetowym siatka przeciwko kretom 50bm w rolce o szerokości 100cm w cenie 273,34zł. RIM Kowalczyk.pl

Siatki do ochrony przed kretami.

Na koniec jedna z najskuteczniejszych metod na całkowite i długotrwałe pozbycie się kreta z posesji, czyli siatka ochronna. Stu procentowo skuteczna nawet na najbardziej uparte osobniki, dla których jest barierą absolutnie nie do pokonania. Są dwie szkoły układania siaki przeciwko kretom. Prostsza to wkopanie siatki pionowo wzdłuż ogrodzenia, jednak może się zdarzyć że kret przejdzie pod siatką. Trudniejsza to rozłożenie siatki poziomo, jednak w tym celu musimy zwinąć wszystkie rabatki i trawnik. Można też robić to sukcesywnie układając wąskie pasy siatki wszędzie tam gdzie akurat przebudowujemy ogród. A jakie wady ma zastosowanie siatki przeciwko kretom? Niestety dla absolutnej skuteczności trzeba zabezpieczyć wszystkie miejsca które chcemy ochronić. Inaczej mówiąc trzeba siatkę ułożyć pod trawnikiem, pod rabatkami i pod grządkami. Głębokość umieszczenia siatki to od około 10-15cm pod trawnikiem do nawet 30-40cm pod grządkami i rabatami. Aby nie musieć walczyć z siatką za każdym razem przy przekopywaniu grządek.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl