Produkt dnia

CENNIK ARTYKUŁÓW

CENNIK DETALICZNY DOSTĘPNYCH W SKLEPIE INTERNETOWYM ARTYKUŁÓW HURTOWNI OGRODNICZEJ I AKCESORIÓW MOTORYZACYYJNYCH

Waluty

SIATKA CIENIUJĄCA

Każdego lata długo wyczekiwane słońce w pewnym momencie zaczyna bardzo mocno doskwierać ludziom i przyrodzie. Atakowane silnym słońcem rośliny wysychają, ziemia przestaje być przyjazna roślinom. Przy długotrwałych upałach samo podlewanie pomaga tylko na chwilę. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykonanie w najbardziej nasłonecznionych miejscach dodatkowego sztucznego zacienienia na przykład za pomocą siatki cieniującej.

Naturalny cień w ogrodzie.

Każda z roślin ogrodowych ma inne wymagania dotyczące wilgotności gleby i nasłonecznienia. Co oznacza że sadząc je trzeba uwzględnić ich lokalizacyjne upodobania, bo jeżeli tego nie zrobimy to w najlepszym wypadku przynajmniej wcale nie zakwitnie, a w najgorszym może się w ogóle nie przyjąć i uschnie zanim się dobrze ukorzeni. W dobrej sytuacji są ci którzy mają na swojej działce dające latem miłe zacienienie drzewa lub choćby duże rozłożyste krzewy. Jednak bardzo wiele działek budowlanych to tylko przekwalifikowane grunty rolne. A na gruntach rolnych jak wiadomo nie ma drzew więc nie ma też cienia. Bo jeżeli roślin cieniujących brak jedynym sposobem na rozwiązanie problemu jest stworzenie sobie takiego sztucznego cienia samodzielnie.

Siatka cieniująca - hurtownia ogrodnicza Warszwa - RIM Kowalczyk.plDostępna w naszym sklepie internetowym i hurtowni siatka cieniująca w rolce szerokości 2m i długości 200mb kosztuje 427,77zł za rolkę - hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk

Jak stworzyć sztuczny cień?

Aby móc ukryć się w przyjemnym cieniu trzeba mieć w ogrodzie dające ten cień rośliny. Co jednak zrobić jeśli wymarzona działka czy ogród wcale nie mają dającej cień wysokiej roślinności? To całkiem proste, zwyczajnie trzeba ten cień stworzyć za pomocą dostępnej na rynku lekkiej siatki cieniującej.  A jak to zrobić? To całkiem proste potrzebny jest odpowiedni stelaż i siatka cieniująca. Siatka cieniująca dostępna jest na metry w większości marketów, sklepów i hurtowni ogrodniczych. Lekki stelaż można rozwiązać na kilka sposobów w zależności od tego co i jak bardzo chcemy zacienić. Inaczej cieniujemy krzewy i rabaty, inaczej balkon czy grillowy kącik, a jeszcze inaczej miejsce parkingowe dla samochodu.

Cieniowanie roślin, rabat i szkółek.

Dużo jest pięknych dekoracyjnych roślin które nie lubią ostrego, palącego kwiaty i liście słońca. Funkie, paprocie, konwalie, hortensje, zawilce, bluszcze ciemierniki i wiele innych roślin woli cień, półcień zamiast ostrego słońca. No ale nie po to z takim trudem sadzimy i pielęgnujemy rośliny żeby je kryć przed naszymi oczami. Rośliny cieniować można tkaninami cieniującymi o różnych różnej gramaturze i różnym stopni przepuszczalności światła (~30, 50, 70, 90% i gramaturze od ~50g do ~150g). Konstrukcje cieniujące można rozpinać ponad roślinami dając dając tym samym stu procentową ochronę przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Siatkę można też rozpiąć tak aby zacieniała tylko w porze najsilniejszego nasłonecznienia, albo można postawić tzw. ścianę zacieniającą, która będzie rzucała cień na rośliny z boku.

Cieniować można wszystko taras, balkon, a nawet podjazd przed garażem.

Tkaniny cieniujące doskonale nadają się do budowania tymczasowych lekkich zadaszeń nad tarasami, czy balkonami. Ich mocna i jednolita struktura pozwala doskonale ograniczyć dostęp promieni słonecznych pozostawiając możliwość przewiewu. Przy jej niewielkiej masie możemy bez problemu nawet za pomocą kilku drewnianych tyczek lub stalowych linek zacienić zbyt słoneczny balkon. Bez problemu możemy zacienić miejsce postojowe dla samochodu, dzięki czemu nie będzie się on tak nagrzewał na słońcu.

Siatka cieniująca na ogrodzeniu, czemu nie.

Nowy dom, pusty ogród i otwarta panorama daleko poza własne ogrodzenie, z jednej strony bardzo fajnie, że otwiera się piękna perspektywa z tarasu. Z drugiej strony jednak większość działek budowlanych ma niezbyt estetyczne bliskie sąsiedztwo. Czasem jest to kurnik, czasem złomowisko sąsiada zbieracza. A czasem po prostu chcemy zapewnić sobie odrobinę intymności przy niedzielnym obiedzie w ogrodzie. Wyjątkowo cierpliwi mogą zasadzić piękny szpaler thuj lub dowolnej innej rośliny, tzw. żywopłotowej. Dla mniej cierpliwych doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie właśnie agrotkaniny cieniującej bezpośrednio na ogrodzeniu. Nie trzeba od razu zasłaniać wszystkiego, wystarczy od strony uczęszczanej ulicy, albo nieestetycznego sąsiedztwa, a kiedy roślinność parawanowa podrośnie tkaninę cieniującą można bez problemu zwinąć i wykorzystać gdzie indziej.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

Podane ceny nie stanowią oferty w świetle prawa handlowego i mogą ulegać niewielkim zmianom.


RIM Kowalczyk Hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk sklep ogrodniczy RIM Kowalczyk sklep internetowy
RIM KOWALCZYK HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK SKLEP OGRODNICZY RIM KOWALCZYK SKLEP INTERNETOWY
RIM Kowalczyk chemia basenowa Hurtownia Ogrodnicza sklep ogrodniczy
RIM KOWALCZYK CHEMIA BASEONOWA RIM KOWALCZYK HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK SKLEP OGRODNICZY

 

RIM Kowalczyk Hurtownia motoryzacyjna RIM Kowalczyk akcesoria motoryzacyjne
RIM Kowalczyk kosemtyki samochodowe Kosmetyki  samochodowe
Hurtownia ogrodnicza Sklep internetowy
RIM Kowalczyk sklep motoryzacyjny RIM Kowalczyk kosmetyki samochodowe

 

KATEGORIE PRODUKTÓW

OPISY PRODUKTÓW

SKLEP OGRODNICZY WARSZAWA

SKLEP INTERNETOWY ARTYKUŁY OGRODNICZE I AKCESORIA MOTORYZACYJNEZAPRASZAMY NA ZAKUPY DO NASZEGO SKLEPIKU INTERNETOWEGO NAJLEPSZE CENY RABATY PRZY WIĘKSZYCH ZAKUPACH

czytaj całość »

AKCESORIA DO GRILLOWANIA SKLEP INTERNETOWY

Wakacje, letnie upały, weekendowy relaks. Kto może ucieka do przydomowego ogródka, aby w ciszy i spokoju w otoczeniu najbliższych nabierać życiowej energii na długie zimowe miesiące. Szczęśliwy kto ma przy domu choćby najmniejszy ogródek lub przynajmniej taras. Kto nie ma ogrodu już planuje weekendowy wypad za miasto. Kto tylko może szuka sposobu wybrania się na zieloną trawkę.

czytaj całość »

NOWE WORKI JUTOWE

Worki jutowe są z nami już dziesiątki lat, choć do tej pory ich głównym przeznaczeniem było magazynowanie różnych produktów na drewnianych regałach piwnic i schowków. Wraz z modą na powrót do korzeni otworzyły się nimi nowe perspektywy na zupełnie nowe, lepsze zastosowania. Dzięki temu jutowe worki stały się popularne. W naszym sklepie nowe worki jutowe o wymiarach 50x80cm mogą Państwo kupić już  w cenie 3,92zł za sztukę.

czytaj całość »

AKCESORIA MOTORYZACYJNE SKLEP INTERNETOWY

Niezależnie od pory roku o samochód trzeba dbać. Czyste szyby, zadbany lakier, błyszczące zderzaki i lśniące czarne opony. Kiedy mamy dostęp do odpowiednich środków i kosmetyków utrzymanie auta w idealnym stanie nie jest wcale takie trudne. Trzeba tylko wiedzieć gdzie można zrobić zakupy motoryzacyjne bezpiecznie i nie przepłacając.

czytaj całość »

UNIWERSALNY SIEWNIK

Ręczny siewnik to niedrogie i bardzo praktyczne urządzenie wspomagające wiele pracochłonnych czynności związanych z przygotowaniem i pielęgnacją ogrodu. To proste urządzenie świetnie sprawdza się przy wysiewaniu trawy, nawożeniu przygotowywanych pod nasadzenia grządek i rozległych rabat. Zimą doskonale sprawdzi się też zimą do posypywania śliskiego podjazdu, czy przydomowych alejek.

czytaj całość »

DOMKI DLA OWADÓW

Duży wybór domków dla owadów dostępnych na rynku ogrodowych dodatków pozwala swobodnie wybrać wielkość i wzór najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom. Ten wciąż niedoceniany element ogrodowego wyposażenia powinien posiadać w swojej ofercie każdy szanujący się sklep i hurtownia ogrodnicza. Domki i hotele dla pszczół powinni też docenić ogrodnicy i sadownicy.

czytaj całość »

SKLEP OGRODNICZY HURT ROŚLIN

SKLEP OGRODNICZY WARSZAWA HURT ROŚLIN 3.02.2017r od 12.00 NOWA DOSTAWA ROŚLIN DONICZKOWYCH PROSTO Z HOLANDII. Zapraszamy już w piątkek w naszej nowej ofercie dostępne będą rośliny doniczkowe prosto z giełdy kwiatowej w Holandii. Cały asortyment dostępny będzie w ilościach hurtowych do wyczerpania zapasów. Przy większych zakupach hurtowych możliwa dostawa naszym transportem na terenie całej Polski. Serdecznie Zapraszamy na zakupy.

czytaj całość »

LINKA HOLOWNICZA SKLEP INTERNETOWY

Linka holownicza, choć nie należy do wyposażenia obowiązkowego, jest bardzo przydatnym dodatkiem do standardowego wyposażenia pojazdu. Każdy kto choć raz utknął w zaspie, na grząskim poboczu, czy zwyczajnie z powodu słabego akumulatora nie mógł uruchomić silnika doceni jej posiadanie.

czytaj całość »

RABATY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Zapraszamy do rejestracji w naszym sklepie internetowym. Wszystkim użytkownikom sklepu oferujemy 15% rabatu już od kwoty zakupów 4000zł na wszystkie produkty. Rabat w wysokości 5% w naszej hurtowni udzielane są już od kwoty 500zł. Rabat 10% przysługuje klientom, którzy zrobią zakupy za minimum 2000zł.

czytaj całość »
Sklep internetowy hurtowni artykułów ogrodniczych i akcesoriów motoryzacyjnych RIM KOWALCZYK wykorzystuje platformę Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl