Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
ZIMOWE AKCESORIA SAMOCHODOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAKUPY AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH ONLINE: ODMRAŻACZE DO SZYB I ZAMKÓW, SKROBACZKI I ŚCIĄGACZKI DO SZYB, MIOTEŁKI I SZCZOTKI TELESKOPOWE, ŚRODKI DO SMAROWANIA ZAMKÓW I USZCZELEK, KLUCZE DO KÓŁ, ŻALUZJE ANTYSZRONOWE, ŁAŃCUCHY NA KOŁA, WOSKI SAMOCHODOWE, ŚRODKI DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIĘTYCH POJAZDÓW, KABLE ROZRUCHOWE I BEZPIECZNIKI, PŁYN HAMULCOWY, ŚRODKI DO USUWANIA INSEKTÓW, POCHŁANIACZE WILGOCI, POKROWCE NA KOŁA DOJAZDOWE, SMAR DO ŁAŃCUCHÓW, ŻARÓWKI SAMOCHODOWE H4 I H7

DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH NA KAŻDĄ PORĘ ROKU, DOSKONAŁE CENY, DUŻE RABATY PRZY ZAKUPACH HURTOWYCH

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

ŁAŃCUCHY NA KOŁA RÓŻNE ROZMIARY

Łańcuchy śniegowe na koła - hurtownia i sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl Chociaż w świetle zapisów kodeksu drogowego łańcuchy śniegowe nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, to jest wiele dróg i sytuacji, w których stają się koniecznością, a oplatająca oponę ta cienka stalowa struktura jest granicą życia lub śmierci. Są w Polsce drogi oznaczone odpowiednim znakiem z symbolem opony oplecionej łańcuchem, na których obowiązkiem kierującego jest założenie łańcuchów na koła. Jazda bez nich jest na takiej drodze zwykłą głupotą i ryzykowaniem życia. Większość kierowców używa łańcuchów śniegowych naprawdę sporadycznie raz do roku podczas wyjazdów na narty. Dlatego warto się w nie wyposażyć raz i mieć spokój na wiele lat. Dotyczy to szczególnie mieszkańców i turystów regularnie odwiedzających ośnieżone górskie drogi.

SIATKA CIENIUJĄCA

Każdego lata długo wyczekiwane słońce w pewnym momencie zaczyna bardzo mocno doskwierać ludziom i przyrodzie. Atakowane silnym słońcem rośliny wysychają, ziemia przestaje być przyjazna roślinom. Przy długotrwałych upałach samo podlewanie pomaga tylko na chwilę. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykonanie w najbardziej nasłonecznionych miejscach dodatkowego sztucznego zacienienia na przykład za pomocą siatki cieniującej.

Naturalny cień w ogrodzie.

Każda z roślin ogrodowych ma inne wymagania dotyczące wilgotności gleby i nasłonecznienia. Co oznacza że sadząc je trzeba uwzględnić ich lokalizacyjne upodobania, bo jeżeli tego nie zrobimy to w najlepszym wypadku przynajmniej wcale nie zakwitnie, a w najgorszym może się w ogóle nie przyjąć i uschnie zanim się dobrze ukorzeni. W dobrej sytuacji są ci którzy mają na swojej działce dające latem miłe zacienienie drzewa lub choćby duże rozłożyste krzewy. Jednak bardzo wiele działek budowlanych to tylko przekwalifikowane grunty rolne. A na gruntach rolnych jak wiadomo nie ma drzew więc nie ma też cienia. Bo jeżeli roślin cieniujących brak jedynym sposobem na rozwiązanie problemu jest stworzenie sobie takiego sztucznego cienia samodzielnie.

Siatka cieniująca - hurtownia ogrodnicza Warszwa - RIM Kowalczyk.plDostępna w naszym sklepie internetowym i hurtowni siatka cieniująca w rolce szerokości 2m i długości 200mb kosztuje 427,77zł za rolkę - hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk

Jak stworzyć sztuczny cień?

Aby móc ukryć się w przyjemnym cieniu trzeba mieć w ogrodzie dające ten cień rośliny. Co jednak zrobić jeśli wymarzona działka czy ogród wcale nie mają dającej cień wysokiej roślinności? To całkiem proste, zwyczajnie trzeba ten cień stworzyć za pomocą dostępnej na rynku lekkiej siatki cieniującej.  A jak to zrobić? To całkiem proste potrzebny jest odpowiedni stelaż i siatka cieniująca. Siatka cieniująca dostępna jest na metry w większości marketów, sklepów i hurtowni ogrodniczych. Lekki stelaż można rozwiązać na kilka sposobów w zależności od tego co i jak bardzo chcemy zacienić. Inaczej cieniujemy krzewy i rabaty, inaczej balkon czy grillowy kącik, a jeszcze inaczej miejsce parkingowe dla samochodu.

Cieniowanie roślin, rabat i szkółek.

Dużo jest pięknych dekoracyjnych roślin które nie lubią ostrego, palącego kwiaty i liście słońca. Funkie, paprocie, konwalie, hortensje, zawilce, bluszcze ciemierniki i wiele innych roślin woli cień, półcień zamiast ostrego słońca. No ale nie po to z takim trudem sadzimy i pielęgnujemy rośliny żeby je kryć przed naszymi oczami. Rośliny cieniować można tkaninami cieniującymi o różnych różnej gramaturze i różnym stopni przepuszczalności światła (~30, 50, 70, 90% i gramaturze od ~50g do ~150g). Konstrukcje cieniujące można rozpinać ponad roślinami dając dając tym samym stu procentową ochronę przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Siatkę można też rozpiąć tak aby zacieniała tylko w porze najsilniejszego nasłonecznienia, albo można postawić tzw. ścianę zacieniającą, która będzie rzucała cień na rośliny z boku.

Cieniować można wszystko taras, balkon, a nawet podjazd przed garażem.

Tkaniny cieniujące doskonale nadają się do budowania tymczasowych lekkich zadaszeń nad tarasami, czy balkonami. Ich mocna i jednolita struktura pozwala doskonale ograniczyć dostęp promieni słonecznych pozostawiając możliwość przewiewu. Przy jej niewielkiej masie możemy bez problemu nawet za pomocą kilku drewnianych tyczek lub stalowych linek zacienić zbyt słoneczny balkon. Bez problemu możemy zacienić miejsce postojowe dla samochodu, dzięki czemu nie będzie się on tak nagrzewał na słońcu.

Siatka cieniująca na ogrodzeniu, czemu nie.

Nowy dom, pusty ogród i otwarta panorama daleko poza własne ogrodzenie, z jednej strony bardzo fajnie, że otwiera się piękna perspektywa z tarasu. Z drugiej strony jednak większość działek budowlanych ma niezbyt estetyczne bliskie sąsiedztwo. Czasem jest to kurnik, czasem złomowisko sąsiada zbieracza. A czasem po prostu chcemy zapewnić sobie odrobinę intymności przy niedzielnym obiedzie w ogrodzie. Wyjątkowo cierpliwi mogą zasadzić piękny szpaler thuj lub dowolnej innej rośliny, tzw. żywopłotowej. Dla mniej cierpliwych doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie właśnie agrotkaniny cieniującej bezpośrednio na ogrodzeniu. Nie trzeba od razu zasłaniać wszystkiego, wystarczy od strony uczęszczanej ulicy, albo nieestetycznego sąsiedztwa, a kiedy roślinność parawanowa podrośnie tkaninę cieniującą można bez problemu zwinąć i wykorzystać gdzie indziej.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

Podane ceny nie stanowią oferty w świetle prawa handlowego i mogą ulegać niewielkim zmianom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl