Produkt dnia

CENNIK ARTYKUŁÓW

CENNIK DETALICZNY DOSTĘPNYCH W SKLEPIE INTERNETOWYM ARTYKUŁÓW HURTOWNI OGRODNICZEJ I AKCESORIÓW MOTORYZACYYJNYCH

Waluty

SAMOCHODOWY CIŚNIENIOMIERZ DO OPON

Właściwe ciśnienie powietrza w kołach to podstawa bezpieczeństwa i gwarancja długiej żywotności drogich przecież opon. Regularna kontrola ciśnienia powietrza w ogumieniu samochodu to obowiązek każdego kierowcy, jednak niewiele osób przestrzega tego obowiązku. Utrzymywanie zalecanego ciśnienia pozwala zaoszczędzić nawet 5% kosztów paliwa. A to naprawdę sporo jeżeli weźmiemy pod uwagę, że pełen zbiornik paliwa to nawet 200-300zł. Jeżeli sporo jeździmy i będziemy dbać o prawidłowe ciśnienie w ogumieniu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Jest więc o co walczyć. Innym ważnym aspektem o którym bardzo często zapominamy jest bezpieczeństwo na drodze. Statystyki wypadków drogowych mówią, że przyczyną większości wypadków jest nadmierna prędkość i zły stan techniczny pojazdów. Kto jednak zagłębi się w statystyki wypadków znajdzie też rubryczkę mówiącą, że w pięciu na sto przypadkach winne były problemy z oponami. Gwałtowny spadek ciśnienia spowodowany przebiciem lub rozerwaniem przegrzanej opony. Na przebicie nie mamy wpływu, jednak zaniedbując regularną kontrolę ciśnienia narażamy się na rozerwanie przegrzanej opony lub zsunięcie się jej z obręczy na zakręcie. W obu przypadkach w najlepszym razie skończy się na uszkodzeniu samochodu i konieczności wymiany pary opon, w najgorszym można zginąć. Od niedawna producenci nowych samochodów oferują elektroniczny system kontroli ciśnienia w kołach. Wentyle zaopatrzone są w czujniki ciśnienia, a sygnał z nich przekazywany jest do komputera, który w razie wykrycia spadku powiadamia kierowcę stosownym komunikatem. Niestety starsze pojazdy nie mają takiego wyposażenia i trzeba się posłużyć ręcznym ciśnieniomierzem.

Ciśnieniomierz do kół. Hurtownia motoryzacyjna.

Bardzo ważne żeby ciśnienie w ogumieniu sprawdzać tylko na nie rozgrzanych oponach najlepiej tuż przed jazdą, ponieważ nagrzane opony zawsze mają wyższe ciśnienie. W naszym sklepie ciśnieniomierze do kół do kupienia już za 9,99 zł brutto - hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk

Regularna kontrola ciśnienia w ogumieniu.

Doświadczeni kierowcy zawsze przed trasą oglądają opony i nawet wzrokowo są w stanie ocenić pierwsze symptomy niedopompowania lub uszkodzenia opony. Amatorom przyda się prosty ręczny ciśnieniomierz kosztujący niecałe 10 złotych. Samo sprawdzenie ciśnienia raz w tygodniu, a zawsze przed dłuższą trasą wszystkich czterech opon zajmie maksimum dwie minuty. Wystarczy odkręcić "kapturek wentyla" i na sekundę przyłożyć ciśnieniomierz.

 

Zalety dbania o właściwe ciśnienie w oponach.

 

- Najważniejszą zaletą zadbania jest dłuższa żywotność opon właściwie napompowanych nawet o 20-30%, od tych niedopompowanych.

 

- Mniejsze zużycie paliwa o 5-10% opon o właściwym ciśnieniu w stosunku do opon o ciśnieniu niższym nawet o 0,2 bara od zalecanego.

 

- Opony właściwie napompowane trudniej przebić na dziurach i wysokich krawężnikach.

 

Jak dobrać właściwe ciśnienie?

Producent każdego samochodu zawsze w instrukcji podaje właściwe ciśnienie powietrza w kołach, z reguły jest to pomiędzy 1,8 - 2,3 bara. Większe ciśnienie stosowane jest zwłaszcza przy większych, cięższych samochodach i prawie zawsze z przodu. Co ciekawe niektórzy producenci sugerują zmianę ciśnienia powietrza w zależności od obciążenia od około 1,8 bara w wersji "na pusto" do 2,0-2,2 bara "pod obciążeniem". Dodatkowo producenci rozróżniają inne ciśnienia dla różnych wielkości kół i opon podając najczęściej dwa homologowane rozmiary z dedykowanym ciśnieniem. Tolerancja pomiarowa przy pomiarze ciśnienia to około 0,1 bara, przy czym lepsze jest minimalnie więcej niż za mało, bo obniżyć ciśnienie powietrza można bez użycia narzędzi.

 

Gdzie szukać informacji o właściwym ciśnieniu powietrza w oponach?

 

Zawsze stosowna adnotacja znajduje się w instrukcji w rozdziale o oponach i danych technicznych. Zawsze też producent zamieszcza stosowną naklejkę z tabelką ciśnienia powietrza w oponach na karoserii samochodu. W zależności od producenta i marki naklejki trzeba szukać pod klapką wlewu paliwa, na wewnętrznej powierzchni drzwi bocznych pod kasetą zamka, albo też na słupku środkowym.

 

Gdzie i jak sprawdzić ciśnienie i dopompować opony?

Najlepiej sprawdzić ciśnienie w zakładzie zajmującym się serwisowaniem opon, gdzie specjaliści przy okazji sprawdzą wzrokowo stan opon i felg. Jeżeli nie ma w pobliżu warsztatu wulkanizacyjnego to  na prawie każdej stacji znajduje się odpowiedni kompresor z manometrem, niestety nie zawsze dobrze skalibrowany, więc przy jego użyciu warto sprawdzić też własnym ciśnieniomierzem lub w zakładzie wulkanizacyjnym. Najlepiej jednak zaopatrzyć się we własny ciśnieniomierz i wozić go na stałe w samochodzie.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

Podane ceny nie stanowią oferty w świetle prawa handlowego i mogą ulegać niewielkim zmianom.

 


RIM Kowalczyk Hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk sklep ogrodniczy RIM Kowalczyk sklep internetowy
RIM KOWALCZYK HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK SKLEP OGRODNICZY RIM KOWALCZYK SKLEP INTERNETOWY
RIM Kowalczyk chemia basenowa Hurtownia Ogrodnicza sklep ogrodniczy
RIM KOWALCZYK CHEMIA BASEONOWA RIM KOWALCZYK HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK SKLEP OGRODNICZY

 

RIM Kowalczyk Hurtownia motoryzacyjna RIM Kowalczyk akcesoria motoryzacyjne
RIM Kowalczyk kosemtyki samochodowe Kosmetyki  samochodowe
Hurtownia ogrodnicza Sklep internetowy
RIM Kowalczyk sklep motoryzacyjny RIM Kowalczyk kosmetyki samochodowe

 

KATEGORIE PRODUKTÓW

OPISY PRODUKTÓW

SKLEP OGRODNICZY WARSZAWA

SKLEP INTERNETOWY ARTYKUŁY OGRODNICZE I AKCESORIA MOTORYZACYJNEZAPRASZAMY NA ZAKUPY DO NASZEGO SKLEPIKU INTERNETOWEGO NAJLEPSZE CENY RABATY PRZY WIĘKSZYCH ZAKUPACH

czytaj całość »

AKCESORIA DO GRILLOWANIA SKLEP INTERNETOWY

Wakacje, letnie upały, weekendowy relaks. Kto może ucieka do przydomowego ogródka, aby w ciszy i spokoju w otoczeniu najbliższych nabierać życiowej energii na długie zimowe miesiące. Szczęśliwy kto ma przy domu choćby najmniejszy ogródek lub przynajmniej taras. Kto nie ma ogrodu już planuje weekendowy wypad za miasto. Kto tylko może szuka sposobu wybrania się na zieloną trawkę.

czytaj całość »

NOWE WORKI JUTOWE

Worki jutowe są z nami już dziesiątki lat, choć do tej pory ich głównym przeznaczeniem było magazynowanie różnych produktów na drewnianych regałach piwnic i schowków. Wraz z modą na powrót do korzeni otworzyły się nimi nowe perspektywy na zupełnie nowe, lepsze zastosowania. Dzięki temu jutowe worki stały się popularne. W naszym sklepie nowe worki jutowe o wymiarach 50x80cm mogą Państwo kupić już  w cenie 3,92zł za sztukę.

czytaj całość »

AKCESORIA MOTORYZACYJNE SKLEP INTERNETOWY

Niezależnie od pory roku o samochód trzeba dbać. Czyste szyby, zadbany lakier, błyszczące zderzaki i lśniące czarne opony. Kiedy mamy dostęp do odpowiednich środków i kosmetyków utrzymanie auta w idealnym stanie nie jest wcale takie trudne. Trzeba tylko wiedzieć gdzie można zrobić zakupy motoryzacyjne bezpiecznie i nie przepłacając.

czytaj całość »

UNIWERSALNY SIEWNIK

Ręczny siewnik to niedrogie i bardzo praktyczne urządzenie wspomagające wiele pracochłonnych czynności związanych z przygotowaniem i pielęgnacją ogrodu. To proste urządzenie świetnie sprawdza się przy wysiewaniu trawy, nawożeniu przygotowywanych pod nasadzenia grządek i rozległych rabat. Zimą doskonale sprawdzi się też zimą do posypywania śliskiego podjazdu, czy przydomowych alejek.

czytaj całość »

DOMKI DLA OWADÓW

Duży wybór domków dla owadów dostępnych na rynku ogrodowych dodatków pozwala swobodnie wybrać wielkość i wzór najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom. Ten wciąż niedoceniany element ogrodowego wyposażenia powinien posiadać w swojej ofercie każdy szanujący się sklep i hurtownia ogrodnicza. Domki i hotele dla pszczół powinni też docenić ogrodnicy i sadownicy.

czytaj całość »

SKLEP OGRODNICZY HURT ROŚLIN

SKLEP OGRODNICZY WARSZAWA HURT ROŚLIN 3.02.2017r od 12.00 NOWA DOSTAWA ROŚLIN DONICZKOWYCH PROSTO Z HOLANDII. Zapraszamy już w piątkek w naszej nowej ofercie dostępne będą rośliny doniczkowe prosto z giełdy kwiatowej w Holandii. Cały asortyment dostępny będzie w ilościach hurtowych do wyczerpania zapasów. Przy większych zakupach hurtowych możliwa dostawa naszym transportem na terenie całej Polski. Serdecznie Zapraszamy na zakupy.

czytaj całość »

LINKA HOLOWNICZA SKLEP INTERNETOWY

Linka holownicza, choć nie należy do wyposażenia obowiązkowego, jest bardzo przydatnym dodatkiem do standardowego wyposażenia pojazdu. Każdy kto choć raz utknął w zaspie, na grząskim poboczu, czy zwyczajnie z powodu słabego akumulatora nie mógł uruchomić silnika doceni jej posiadanie.

czytaj całość »

RABATY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Zapraszamy do rejestracji w naszym sklepie internetowym. Wszystkim użytkownikom sklepu oferujemy 15% rabatu już od kwoty zakupów 4000zł na wszystkie produkty. Rabat w wysokości 5% w naszej hurtowni udzielane są już od kwoty 500zł. Rabat 10% przysługuje klientom, którzy zrobią zakupy za minimum 2000zł.

czytaj całość »
Sklep internetowy hurtowni artykułów ogrodniczych i akcesoriów motoryzacyjnych RIM KOWALCZYK wykorzystuje platformę Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl