Produkt dnia
Karmnik wróbelek nr3 LM
Karmnik wróbelek nr3 LM
11,12 zł 9,04 zł
szt
Karmnik Sikorka LM
Karmnik Sikorka LM
5,09 zł 4,14 zł
szt
Karma zimowa dla ptaków 1kg
Karma zimowa dla ptaków 1kg
4,40 zł 3,58 zł
szt
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
ZIMOWE AKCESORIA SAMOCHODOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAKUPY AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH ONLINE: ODMRAŻACZE DO SZYB I ZAMKÓW, SKROBACZKI I ŚCIĄGACZKI DO SZYB, MIOTEŁKI I SZCZOTKI TELESKOPOWE, ŚRODKI DO SMAROWANIA ZAMKÓW I USZCZELEK, KLUCZE DO KÓŁ, ŻALUZJE ANTYSZRONOWE, ŁAŃCUCHY NA KOŁA, WOSKI SAMOCHODOWE, ŚRODKI DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIĘTYCH POJAZDÓW, KABLE ROZRUCHOWE I BEZPIECZNIKI, PŁYN HAMULCOWY, ŚRODKI DO USUWANIA INSEKTÓW, POCHŁANIACZE WILGOCI, POKROWCE NA KOŁA DOJAZDOWE, SMAR DO ŁAŃCUCHÓW, ŻARÓWKI SAMOCHODOWE H4 I H7

DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH NA KAŻDĄ PORĘ ROKU, DOSKONAŁE CENY, DUŻE RABATY PRZY ZAKUPACH HURTOWYCH

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

ŁAŃCUCHY NA KOŁA RÓŻNE ROZMIARY

Łańcuchy śniegowe na koła - hurtownia i sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl Chociaż w świetle zapisów kodeksu drogowego łańcuchy śniegowe nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, to jest wiele dróg i sytuacji, w których stają się koniecznością, a oplatająca oponę ta cienka stalowa struktura jest granicą życia lub śmierci. Są w Polsce drogi oznaczone odpowiednim znakiem z symbolem opony oplecionej łańcuchem, na których obowiązkiem kierującego jest założenie łańcuchów na koła. Jazda bez nich jest na takiej drodze zwykłą głupotą i ryzykowaniem życia. Większość kierowców używa łańcuchów śniegowych naprawdę sporadycznie raz do roku podczas wyjazdów na narty. Dlatego warto się w nie wyposażyć raz i mieć spokój na wiele lat. Dotyczy to szczególnie mieszkańców i turystów regularnie odwiedzających ośnieżone górskie drogi.

Promocje
Folia budowlana CZARNA 8mb
Folia budowlana CZARNA 8mb
8,11 zł 6,49 zł 6,59 zł 5,28 zł
1mb
Doniczki biodegradowalne MIX 96szt.
Doniczki biodegradowalne MIX 96szt.
25,37 zł 16,26 zł 20,63 zł 13,22 zł
szt
Osłonka DOPPIO J. biało-srebrna
Osłonka DOPPIO J. biało-srebrna
10,79 zł 7,62 zł 8,77 zł 6,20 zł
szt
Osłonka DOPPIO J. beż-zieleń
Osłonka DOPPIO J. beż-zieleń
10,79 zł 7,62 zł 8,77 zł 6,20 zł
szt
Osłonka DOPPIO J. beż-pomarańcz
Osłonka DOPPIO J. beż-pomarańcz
10,79 zł 7,62 zł 8,77 zł 6,20 zł
szt
Donica TERAKOTA TT-TOSCANA 44 cm
Donica TERAKOTA TT-TOSCANA 44 cm
47,54 zł 44,43 zł 38,65 zł 36,12 zł
szt.
SAMOCHODOWY CIŚNIENIOMIERZ DO OPON

Właściwe ciśnienie powietrza w kołach to podstawa bezpieczeństwa i gwarancja długiej żywotności drogich przecież opon. Regularna kontrola ciśnienia powietrza w ogumieniu samochodu to obowiązek każdego kierowcy, jednak niewiele osób przestrzega tego obowiązku. Utrzymywanie zalecanego ciśnienia pozwala zaoszczędzić nawet 5% kosztów paliwa. A to naprawdę sporo jeżeli weźmiemy pod uwagę, że pełen zbiornik paliwa to nawet 200-300zł. Jeżeli sporo jeździmy i będziemy dbać o prawidłowe ciśnienie w ogumieniu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Jest więc o co walczyć. Innym ważnym aspektem o którym bardzo często zapominamy jest bezpieczeństwo na drodze. Statystyki wypadków drogowych mówią, że przyczyną większości wypadków jest nadmierna prędkość i zły stan techniczny pojazdów. Kto jednak zagłębi się w statystyki wypadków znajdzie też rubryczkę mówiącą, że w pięciu na sto przypadkach winne były problemy z oponami. Gwałtowny spadek ciśnienia spowodowany przebiciem lub rozerwaniem przegrzanej opony. Na przebicie nie mamy wpływu, jednak zaniedbując regularną kontrolę ciśnienia narażamy się na rozerwanie przegrzanej opony lub zsunięcie się jej z obręczy na zakręcie. W obu przypadkach w najlepszym razie skończy się na uszkodzeniu samochodu i konieczności wymiany pary opon, w najgorszym można zginąć. Od niedawna producenci nowych samochodów oferują elektroniczny system kontroli ciśnienia w kołach. Wentyle zaopatrzone są w czujniki ciśnienia, a sygnał z nich przekazywany jest do komputera, który w razie wykrycia spadku powiadamia kierowcę stosownym komunikatem. Niestety starsze pojazdy nie mają takiego wyposażenia i trzeba się posłużyć ręcznym ciśnieniomierzem.

Ciśnieniomierz do kół. Hurtownia motoryzacyjna.

Bardzo ważne żeby ciśnienie w ogumieniu sprawdzać tylko na nie rozgrzanych oponach najlepiej tuż przed jazdą, ponieważ nagrzane opony zawsze mają wyższe ciśnienie. W naszym sklepie ciśnieniomierze do kół do kupienia już za 9,99 zł brutto - hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk

Regularna kontrola ciśnienia w ogumieniu.

Doświadczeni kierowcy zawsze przed trasą oglądają opony i nawet wzrokowo są w stanie ocenić pierwsze symptomy niedopompowania lub uszkodzenia opony. Amatorom przyda się prosty ręczny ciśnieniomierz kosztujący niecałe 10 złotych. Samo sprawdzenie ciśnienia raz w tygodniu, a zawsze przed dłuższą trasą wszystkich czterech opon zajmie maksimum dwie minuty. Wystarczy odkręcić "kapturek wentyla" i na sekundę przyłożyć ciśnieniomierz.

 

Zalety dbania o właściwe ciśnienie w oponach.

 

- Najważniejszą zaletą zadbania jest dłuższa żywotność opon właściwie napompowanych nawet o 20-30%, od tych niedopompowanych.

 

- Mniejsze zużycie paliwa o 5-10% opon o właściwym ciśnieniu w stosunku do opon o ciśnieniu niższym nawet o 0,2 bara od zalecanego.

 

- Opony właściwie napompowane trudniej przebić na dziurach i wysokich krawężnikach.

 

Jak dobrać właściwe ciśnienie?

Producent każdego samochodu zawsze w instrukcji podaje właściwe ciśnienie powietrza w kołach, z reguły jest to pomiędzy 1,8 - 2,3 bara. Większe ciśnienie stosowane jest zwłaszcza przy większych, cięższych samochodach i prawie zawsze z przodu. Co ciekawe niektórzy producenci sugerują zmianę ciśnienia powietrza w zależności od obciążenia od około 1,8 bara w wersji "na pusto" do 2,0-2,2 bara "pod obciążeniem". Dodatkowo producenci rozróżniają inne ciśnienia dla różnych wielkości kół i opon podając najczęściej dwa homologowane rozmiary z dedykowanym ciśnieniem. Tolerancja pomiarowa przy pomiarze ciśnienia to około 0,1 bara, przy czym lepsze jest minimalnie więcej niż za mało, bo obniżyć ciśnienie powietrza można bez użycia narzędzi.

 

Gdzie szukać informacji o właściwym ciśnieniu powietrza w oponach?

 

Zawsze stosowna adnotacja znajduje się w instrukcji w rozdziale o oponach i danych technicznych. Zawsze też producent zamieszcza stosowną naklejkę z tabelką ciśnienia powietrza w oponach na karoserii samochodu. W zależności od producenta i marki naklejki trzeba szukać pod klapką wlewu paliwa, na wewnętrznej powierzchni drzwi bocznych pod kasetą zamka, albo też na słupku środkowym.

 

Gdzie i jak sprawdzić ciśnienie i dopompować opony?

Najlepiej sprawdzić ciśnienie w zakładzie zajmującym się serwisowaniem opon, gdzie specjaliści przy okazji sprawdzą wzrokowo stan opon i felg. Jeżeli nie ma w pobliżu warsztatu wulkanizacyjnego to  na prawie każdej stacji znajduje się odpowiedni kompresor z manometrem, niestety nie zawsze dobrze skalibrowany, więc przy jego użyciu warto sprawdzić też własnym ciśnieniomierzem lub w zakładzie wulkanizacyjnym. Najlepiej jednak zaopatrzyć się we własny ciśnieniomierz i wozić go na stałe w samochodzie.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

Podane ceny nie stanowią oferty w świetle prawa handlowego i mogą ulegać niewielkim zmianom.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl