Produkt dnia
Pojemnik na odpady / śmieci (brązowy) 120L
Pojemnik na odpady / śmieci (brązowy) 120L
114,81 zł 93,34 zł
szt
Pojemnik na odpady / śmieci (niebieski) 120L
Pojemnik na odpady / śmieci (niebieski) 120L
114,81 zł 93,34 zł
szt
Pojemnik na odpady / śmieci (zielony) 240L
Pojemnik na odpady / śmieci (zielony) 240L
162,17 zł 131,85 zł
szt
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
KOLOROWE POJEMNIKI POJEMNOŚCI 120 LITRÓW NA SEGREGOWANE ŚMIECI

 

 

W związku z przepisami zmieniającymi wytyczne selektywnej zbiórki odpadów w gospodarstwach domowych, wprowadziliśmy do naszej bogatej oferty szeroką paletę koszy na śmieci. Już dziś posiadamy w ofercie hurtowej i detalicznej nowoczesne, lekkie i trwałe pojemniki do gromadzenia odpadów w kolorach zgodnych z wymogami wchodzącego w życie rozporządzenia. Poza ustawowymi kolorami pojemników (zielonym, żółtym, brązowym i niebieskim) posiadamy jeszcze kosze w kolorze białym i czarnym. Wszystkie kosze są zamykane uchylaną pokrywą i posiadają kółka transportowe. Posiadamy kosze o pojemności 120 litrów w cenie od 103 zł za sztukę oraz pojemniki o pojemności 240 litrów w cenie od 149 zł.

SIATKI PRZECIW PTAKOM - TYLKO 3 ZŁ ZA SZT.

Żarłoczne ptaki są zmorą większości ogrodników. Bez trudu potrafią zniszczyć każdą nawet najmniejszą plantację warzyw czy owoców. Chociaż równowaga w przyrodzie to rzecz święta i każdy świadomy ogrodnik stara się dbać o swój ogródek najlepiej jak potrafi to są sytuacje kiedy przed zbytnią natarczywością przyrody ożywionej trzeba się bronić. Tylko u nas kupicie Państwo siatkę przeciw ptakom  o wymiarach 3x5m, 5x5m, 5x10m w promocyjnej cenie 3 zł brutto. Oferta obowiązuje do wyczerpania naszych ogromnych zapasów. Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego i hurtowni.

 

BUTY OGRODNICZE I KALOSZE

 

Ten bardzo popularny na rynku model można u nas kupić już od 16,68zł brutto za parę. Dostępna rozmiarówka od 37 do 45. Posiadamy też duży wybór kaloszy, których ceny zaczynają się już od 24,86zł brutto za parę.

POCHŁANIACZ WILGOCI SKLEP INTERNETOWY

Samochodowy pochłaniacz wilgoci sklep inernetowy RIM Kowalczyk.pl Co roku latem narzekamy na niesamowity skwar jaki zastajemy w pozostawionym na słońcu samochodzie, na gorącą od słońca kierownicę, gorące pasy bezpieczeństwa. Kiedy nadchodzi jesień i przestają nam doskwierać wysokie temperatury, pojawia się nowy problem. Wilgoć w samochodzie. Jak z nią walczyć?

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Każdy, kto choć raz w zimie spóźnił się do pracy dlatego, że jego samochód nie chciał zapalić, zastanawiał się co można zrobić żeby temu zapobiec. Nawet najlepszy kilkuletni akumulator, który dzielnie przez całe lato spełniał swoją funkcję, już przy pierwszych mrozach może bez najmniejszego ostrzeżenia odmówić współpracy. Niestety na krótkich miejskich trasach, akumulator ma za mało czasu żeby się dobrze doładować z instalacji samochodu. Dlatego warto być przygotowanym na taką ewentualność. Szczególnie, że kable rozruchowe kosztują tylko kilkadziesiąt złotych.

Aby historia z brakiem prądu w ogóle się nie wydarzyła warto zawczasu się zabezpieczyć.

Nowoczesne samochody, bardzo mocno obudowane elektronicznymi wspomagaczami kierowcy, w praktyce potrzebują bardzo dużo prądu. Teoretycznie fabryka wyposaża każdy samochód w elektroniczny mózg mający zapobiegać rozładowaniu akumulatora przez zwykłe roztargnienie kierowcy, jednak w praktyce system ten potrafi zawieść. Jednocześnie ta sama fabryka przyjmuje pewne założenia dotyczące prognozowanego zużycia prądu na potrzeby autonomiczności pojazdu. Nie zawsze przy tym uwzględnia realne potrzeby kierowcy, jego pasażerów, smartfonów, dodatkowej nawigacji, podgrzewanego kubka porannej kawy i wielu nowoczesnych akcesoriów samochodowych. Jeżeli do tego samochód porusza się tylko na krótkich trasach to może się okazać, że któregoś zimowego poranka zwyczajnie może zabraknąć prądu do uruchomienia silnika. Aby ograniczyć to ryzyko trzeba kontrolować stan akumulatora w autoryzowanej stacji lub u specjalisty (elektryka samochodowego). Samo rozładowanie akumulatora można rozgraniczyć na dwa warianty, pierwszy związany z długim postojem, drugi to klasyczne zapomnienie o światłach, ładowarce. W obu przypadkach bez kabli się nie obejdzie.

Kable rozruchowe sklep internetowy i hurtownia RIM Kowalczyk.plDostępne w naszym sklepie kable rozruchowe 200A (2,5 metra), 400A (3metry)

oraz 1200A (6 metrów).

RIM Kowalczyk hurtownia i sklep internetowy.

Co zrobić kiedy sytuacja z brakiem prądu zburzy nasz porządek dnia?

Wszystkie urządzenia elektroniczne potrzebują prądu. W ostatnich latach samochód przeistoczył się w urządzenia czysto mechanicznego w urządzenie bardziej elektroniczne, niż mechaniczne. Dziesiątki zasilanych energią elektryczną gadżetów potrzebują bardzo dużo prądu. Najwięcej zużywa rozrusznik i wszelkie zamontowane w samochodzie podgrzewacze, ogrzewana przednia i tylna szyba, podgrzewane fotele i lusterka, a czasem nawet kierownica. Pół biedy kiedy silnik pracuje, alternator produkuje wtedy wystarczającą ilość energii do zasilenia wszystkich urządzeń i ma jeszcze dość czasu aby doładować akumulator. Kiedy używamy samochodu tylko na krótkich miejskich trasach, to może się okazać, że przy dużych mrozach i nie najnowszym akumulatorze prądu jednak zabraknie. Nie każdy potrafi i da radę uruchomić auto na tzw. pych. Są też auta, których rozbudowana elektronika nie pozwoli tego zrobić. Nie uda się też uruchomić na pych samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów. W każdym z powyższych wypadków ostatnią nadzieją na szybkie uruchomienie samochodu jest skorzystanie z kabli rozruchowych, dzięki którym szybko i łatwo uruchomimy nasz silnik. Warto też pamiętać, że całkowicie rozładowany akumulator nie pozwoli skorzystać z centralnego zamka i trzeba będzie otworzyć drzwi kluczykiem. Dodatkowym problemem może też być elektrycznie sterowany hamulec ręczny, którego bez prądu nie uda się zwolnić.

Jak uruchomić silnik za pomocą kabli rozruchowych.

Potrzebny będzie samochód ze sprawnym akumulatorem i chętnym do pomocy kierowcą, kable rozruchowe i niezbędna wiedza jak to wszystko połączyć. Kable rozruchowe mają tylko kilka metrów, więc trzeba podjechać działającym samochodem do tego, który będziemy uruchamiać "z kabli" w taki sposób, żeby bez kłopotu sięgnąć kablami z akumulatora do akumulatora. Warto pamiętać, że różne modele samochodów mają zamontowany akumulator w różnych miejscach, czasem nawet w bagażniku. Najczęściej jednak znajduje się on w komorze silnika przy którymś reflektorze lub na tzw. podszybiu. Najlepiej więc podjechać w taki sposób, aby osoba podłączająca kable rozruchowe miała oba akumulatory w zasięgu ręki. W ekstremalnych sytuacjach może się okazać, że trzeba akumulator "dawcy prądu" wyciągnąć z samochodu. Wybierając dawcę prądu dla naszego auta lepiej poszukać czegoś z większym silnikiem i mocniejszym akumulatorem. Raczej nie warto prosić dziadka w Matizie, żeby pożyczył prądu do naszego Hummera, bo to się raczej nie uda. Dla diesla szukamy diesla, a do benzyny dawcy benzynowego, choć nie jest to konieczność.

Uruchamianie z kabli. Uwaga: Plus do plusa minus do masy.

Na początek ważna uwaga. Samochód ,,dawcy prądu'' powinien mieć uruchomiony silnik zanim zaczniemy podpinanie kabli rozruchowych, ponieważ od momentu połączenia akumulatorów prąd będzie przepływał z naładowanego do nienaładowanego i może wtedy nie wystarczyć prądu do uruchomienia silnika ,,dawcy prądu''. Jak poprawnie podłączyć kable rozruchowe powie nam nasza instrukcja obsługi, jednak generalna zasada zawsze jest taka sama. Najpierw czerwonym kablem łączymy plusy (+) akumulatorów ze sobą, a następnie czarnym kablem minus jednego akumulatora z masą drugiego samochodu, np. metalowymi elementami mocowania silnika. Czasem można spotkać się z metodą, kiedy łączymy bezpośrednio plus z plusem a minus z minusem, wtedy jednak pomijamy bezpieczniki samochodu i może dojść do uszkodzenia instalacji elektrycznej jednego z aut. Zanim uruchomimy rozrusznik w ratowanym samochodzie trzeba podnieść obroty w samochodzie dawcy, wystarczy 1500-2500 obrotów na minutę. Po uruchomieniu odłączamy kable minusowe, a potem plusowe i można ruszać w drogę pamiętając, że naładowanie akumulatora trochę potrwa.

 

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl