Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
RODO

Bardzo prosimy zapoznać się ze zmianami w sprawie przechowywania państwa danych osobowych.

ZIMOWE AKCESORIA SAMOCHODOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAKUPY AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH ONLINE: ODMRAŻACZE DO SZYB I ZAMKÓW, SKROBACZKI I ŚCIĄGACZKI DO SZYB, MIOTEŁKI I SZCZOTKI TELESKOPOWE, ŚRODKI DO SMAROWANIA ZAMKÓW I USZCZELEK, KLUCZE DO KÓŁ, ŻALUZJE ANTYSZRONOWE, ŁAŃCUCHY NA KOŁA, WOSKI SAMOCHODOWE, ŚRODKI DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIĘTYCH POJAZDÓW, KABLE ROZRUCHOWE I BEZPIECZNIKI, PŁYN HAMULCOWY, ŚRODKI DO USUWANIA INSEKTÓW, POCHŁANIACZE WILGOCI, POKROWCE NA KOŁA DOJAZDOWE, SMAR DO ŁAŃCUCHÓW, ŻARÓWKI SAMOCHODOWE H4 I H7

DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH NA KAŻDĄ PORĘ ROKU, DOSKONAŁE CENY, DUŻE RABATY PRZY ZAKUPACH HURTOWYCH

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Każdy, kto choć raz w zimie spóźnił się do pracy dlatego, że jego samochód nie chciał zapalić, zastanawiał się co można zrobić żeby temu zapobiec. Nawet najlepszy kilkuletni akumulator, który dzielnie przez całe lato spełniał swoją funkcję, już przy pierwszych mrozach może bez najmniejszego ostrzeżenia odmówić współpracy. Niestety na krótkich miejskich trasach, akumulator ma za mało czasu żeby się dobrze doładować z instalacji samochodu. Dlatego warto być przygotowanym na taką ewentualność. Szczególnie, że kable rozruchowe kosztują tylko kilkadziesiąt złotych.

Aby historia z brakiem prądu w ogóle się nie wydarzyła warto zawczasu się zabezpieczyć.

Nowoczesne samochody, bardzo mocno obudowane elektronicznymi wspomagaczami kierowcy, w praktyce potrzebują bardzo dużo prądu. Teoretycznie fabryka wyposaża każdy samochód w elektroniczny mózg mający zapobiegać rozładowaniu akumulatora przez zwykłe roztargnienie kierowcy, jednak w praktyce system ten potrafi zawieść. Jednocześnie ta sama fabryka przyjmuje pewne założenia dotyczące prognozowanego zużycia prądu na potrzeby autonomiczności pojazdu. Nie zawsze przy tym uwzględnia realne potrzeby kierowcy, jego pasażerów, smartfonów, dodatkowej nawigacji, podgrzewanego kubka porannej kawy i wielu nowoczesnych akcesoriów samochodowych. Jeżeli do tego samochód porusza się tylko na krótkich trasach to może się okazać, że któregoś zimowego poranka zwyczajnie może zabraknąć prądu do uruchomienia silnika. Aby ograniczyć to ryzyko trzeba kontrolować stan akumulatora w autoryzowanej stacji lub u specjalisty (elektryka samochodowego). Samo rozładowanie akumulatora można rozgraniczyć na dwa warianty, pierwszy związany z długim postojem, drugi to klasyczne zapomnienie o światłach, ładowarce. W obu przypadkach bez kabli się nie obejdzie.

Kable rozruchowe sklep internetowy i hurtownia RIM Kowalczyk.plDostępne w naszym sklepie kable rozruchowe 200A (2,5 metra) i 400A (3metry) RIM Kowalczyk hurtownia i sklep internetowy.

Co zrobić kiedy sytuacja z brakiem prądu zburzy nasz porządek dnia?

Wszystkie urządzenia elektroniczne potrzebują prądu. W ostatnich latach samochód przeistoczył się w urządzenia czysto mechanicznego w urządzenie bardziej elektroniczne, niż mechaniczne. Dziesiątki zasilanych energią elektryczną gadżetów potrzebują bardzo dużo prądu. Najwięcej zużywa rozrusznik i wszelkie zamontowane w samochodzie podgrzewacze, ogrzewana przednia i tylna szyba, podgrzewane fotele i lusterka, a czasem nawet kierownica. Pół biedy kiedy silnik pracuje, alternator produkuje wtedy wystarczającą ilość energii do zasilenia wszystkich urządzeń i ma jeszcze dość czasu aby doładować akumulator. Kiedy używamy samochodu tylko na krótkich miejskich trasach, to może się okazać, że przy dużych mrozach i nie najnowszym akumulatorze prądu jednak zabraknie. Nie każdy potrafi i da radę uruchomić auto na tzw. pych. Są też auta, których rozbudowana elektronika nie pozwoli tego zrobić. Nie uda się też uruchomić na pych samochodu wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów. W każdym z powyższych wypadków ostatnią nadzieją na szybkie uruchomienie samochodu jest skorzystanie z kabli rozruchowych, dzięki którym szybko i łatwo uruchomimy nasz silnik. Warto też pamiętać, że całkowicie rozładowany akumulator nie pozwoli skorzystać z centralnego zamka i trzeba będzie otworzyć drzwi kluczykiem. Dodatkowym problemem może też być elektrycznie sterowany hamulec ręczny, którego bez prądu nie uda się zwolnić.

Jak uruchomić silnik za pomocą kabli rozruchowych.

Potrzebny będzie samochód ze sprawnym akumulatorem i chętnym do pomocy kierowcą, kable rozruchowe i niezbędna wiedza jak to wszystko połączyć. Kable rozruchowe mają tylko kilka metrów, więc trzeba podjechać działającym samochodem do tego, który będziemy uruchamiać "z kabli" w taki sposób, żeby bez kłopotu sięgnąć kablami z akumulatora do akumulatora. Warto pamiętać, że różne modele samochodów mają zamontowany akumulator w różnych miejscach, czasem nawet w bagażniku. Najczęściej jednak znajduje się on w komorze silnika przy którymś reflektorze lub na tzw. podszybiu. Najlepiej więc podjechać w taki sposób, aby osoba podłączająca kable rozruchowe miała oba akumulatory w zasięgu ręki. W ekstremalnych sytuacjach może się okazać, że trzeba akumulator "dawcy prądu" wyciągnąć z samochodu. Wybierając dawcę prądu dla naszego auta lepiej poszukać czegoś z większym silnikiem i mocniejszym akumulatorem. Raczej nie warto prosić dziadka w Matizie, żeby pożyczył prądu do naszego Hummera, bo to się raczej nie uda. Dla diesla szukamy diesla, a do benzyny dawcy benzynowego, choć nie jest to konieczność.

Uruchamianie z kabli. Uwaga: Plus do plusa minus do masy.

Na początek ważna uwaga. Samochód ,,dawcy prądu'' powinien mieć uruchomiony silnik zanim zaczniemy podpinanie kabli rozruchowych, ponieważ od momentu połączenia akumulatorów prąd będzie przepływał z naładowanego do nienaładowanego i może wtedy nie wystarczyć prądu do uruchomienia silnika ,,dawcy prądu''. Jak poprawnie podłączyć kable rozruchowe powie nam nasza instrukcja obsługi, jednak generalna zasada zawsze jest taka sama. Najpierw czerwonym kablem łączymy plusy (+) akumulatorów ze sobą, a następnie czarnym kablem minus jednego akumulatora z masą drugiego samochodu, np. metalowymi elementami mocowania silnika. Czasem można spotkać się z metodą, kiedy łączymy bezpośrednio plus z plusem a minus z minusem, wtedy jednak pomijamy bezpieczniki samochodu i może dojść do uszkodzenia instalacji elektrycznej jednego z aut. Zanim uruchomimy rozrusznik w ratowanym samochodzie trzeba podnieść obroty w samochodzie dawcy, wystarczy 1500-2500 obrotów na minutę. Po uruchomieniu odłączamy kable minusowe, a potem plusowe i można ruszać w drogę pamiętając, że naładowanie akumulatora trochę potrwa.

 

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl