Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
ZIMOWE AKCESORIA SAMOCHODOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAKUPY AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH ONLINE: ODMRAŻACZE DO SZYB I ZAMKÓW, SKROBACZKI I ŚCIĄGACZKI DO SZYB, MIOTEŁKI I SZCZOTKI TELESKOPOWE, ŚRODKI DO SMAROWANIA ZAMKÓW I USZCZELEK, KLUCZE DO KÓŁ, ŻALUZJE ANTYSZRONOWE, ŁAŃCUCHY NA KOŁA, WOSKI SAMOCHODOWE, ŚRODKI DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIĘTYCH POJAZDÓW, KABLE ROZRUCHOWE I BEZPIECZNIKI, PŁYN HAMULCOWY, ŚRODKI DO USUWANIA INSEKTÓW, POCHŁANIACZE WILGOCI, POKROWCE NA KOŁA DOJAZDOWE, SMAR DO ŁAŃCUCHÓW, ŻARÓWKI SAMOCHODOWE H4 I H7

DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH NA KAŻDĄ PORĘ ROKU, DOSKONAŁE CENY, DUŻE RABATY PRZY ZAKUPACH HURTOWYCH

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

ŁAŃCUCHY NA KOŁA RÓŻNE ROZMIARY

Łańcuchy śniegowe na koła - hurtownia i sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl Chociaż w świetle zapisów kodeksu drogowego łańcuchy śniegowe nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, to jest wiele dróg i sytuacji, w których stają się koniecznością, a oplatająca oponę ta cienka stalowa struktura jest granicą życia lub śmierci. Są w Polsce drogi oznaczone odpowiednim znakiem z symbolem opony oplecionej łańcuchem, na których obowiązkiem kierującego jest założenie łańcuchów na koła. Jazda bez nich jest na takiej drodze zwykłą głupotą i ryzykowaniem życia. Większość kierowców używa łańcuchów śniegowych naprawdę sporadycznie raz do roku podczas wyjazdów na narty. Dlatego warto się w nie wyposażyć raz i mieć spokój na wiele lat. Dotyczy to szczególnie mieszkańców i turystów regularnie odwiedzających ośnieżone górskie drogi.

SAMOCHODOWA ŚCIĄGACZKA DO WODY

Skrobaczka do szyb HURTOWNIA AKCESORIA MOTORYZACYJNE RIM KowalczykWbrew powszechnej opinii kierowców ściągaczka ze skrobaczką do szyb, lub jak kto woli skrobaczko ściągaczka przydaje się w samochodzie przez cały rok. Nie tylko zimową porą przydaje się "coś" co pomoże usunąć wilgotny osad z szyb. Ten prosty przyrząd doskonale sprawdzi się również wiosną i latem, kiedy poranne mgły i rosa mocno dają się we znaki kierowcom spieszącym do pracy. A nie każdy z nas ma warunki do przechowywania samochodu pod dachem. Ale wszystkim bezdomnym samochodom we znaki daje się rosa osiadająca na szybach. Wszechobecna poranna wilgoć i pokryte nią szyby to zmora wielu kierowców. Warto też wziąć pod uwagę, że rozświetlone ostrym porannym słońcem mokre od wilgoci szyby, mocno ograniczają widoczność, no i do tego jeszcze świecące prosto w oczy ostre poranne słońce. Lepiej nie ryzykować. Ogrzewanie przedniej i tylnej szyby pomaga wprawdzie odzyskać widoczność do przodu i do tyłu niestety wymaga czasu, którego w porannym pośpiechu nie mamy zbyt dużo. A co zrobić z bocznymi szybami? W nowych autach z nowymi uszczelkami zgarniającymi pomaga otwarcie i zamknięcie okien. Metoda ta ma jeden duży minus, do mokrych szyb samochodu doskonale kleją się ostre drobinki piasku, które potrafią porysować szyby. W starszych autach zużyte uszczelki dużo gorzej sobie radzą z usuwania wody więc nawet kilkukrotne otwieranie i zamykanie okien nie wiele pomaga.  Zimą można się poratować kartą kredytową lub bankomatową, ale co zrobić latem? Niektórzy radzą sobie za pomocą zdjętego z własnego auta piórka wycieraczki do szyb. Można się tak wspomóc tylko okazjonalnie ponieważ plastikowe mocowanie z całą pewnością nie wytrzyma wielokrotnego zapinania i w końcu będzie trzeba kupić nową wycieraczkę. A wystarczyłoby przez cały rok wozić ze sobą "zimową" skrobaczko-ściągaczkę i posiłkować się jej miękkim gumowym piórkiem. W końcu proste rozwiązania są najlepsze, do tego całoroczna skrobaczko-ściągaczka na dłuższą metę wychodzi dużo taniej.

Skrobaczka do szyb HURTOWNIA AKCESORIA MOTORYZACYJNE RIM Kowalczyk Skrobaczka do szyb HURTOWNIA AKCESORIA MOTORYZACYJNE RIM Kowalczyk  

 

Najprostsze skrobaczko-ściągaczki do szyb w sklepie internetowym kosztują około złotówki, te bardziej "gadżeciarskie" np. popularny "banan" w czterech kolorach można kupić w cenie poniżej dwóch złotych - hurtownia akcesoriów motoryzacyjnych RIM Kowalczyk

Chociaż do wielu prostych samochodowych czynności nie przywiązujemy większej wagi to warto wiedzieć w jaki sposób prowadzić piórko ściągaczki, aby to zrobić szybko sprawnie i bez smug. Wprawieni użytkownicy potrafią wprawnym ruchem usunąć wodę ze wszystkich szyb samochodu w kilkanaście sekund. Prosta i równa krawędź piórka skrobaczko - ściągaczki niejako wymusza siłę nacisku oraz sposób prowadzania jej po powierzchni szyby, która w bardzo niewielu samochodach jest prawie płaska. Większość współczesnych aut posiada bardzo mocno wyprofilowane szkła okien, podyktowane jest to aerodynamiką i designem nowoczesnych samochodów. Stanowczo odradzamy używanie do ściągania wody szerokiej tzw. domowej ściągaczki, która najczęściej posiada twardą stalową obsadę z ostrymi krawędziami, która może uszkodzić uszczelki a nawet porysować szyby. Zapraszamy na zakupy, nasz sklep internetowy czeka.

 

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl