Produkt dnia
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 190 mm
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 190 mm
125,68 zł 102,18 zł
szt.
Taśma ogrodzeniowa PP RAL8011- Brąz 190 mm
Taśma ogrodzeniowa PP RAL8011- Brąz 190 mm
125,68 zł 102,18 zł
szt.
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 47 mm
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 47 mm
71,96 zł 58,50 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
RODO

Bardzo prosimy zapoznać się ze zmianami w sprawie przechowywania państwa danych osobowych.

CHEMIA BASENOWA, ZESTAWY STARTOWE, ŚRODKI DO PIELĘGNACJI BASENU

Chemia basenowa Gamix zestaw 5 w 1Wielkimi krokami zbliża się pora letnich wakacji, plażowania, wygrzewania na słońcu i letnich kąpieli na świeżym powietrzu. Każdy kto ma kawałek własnego ogródka nie raz zastanawiał się zapewne, czy nie wydać kilkuset złotych na własny ogrodowy basen. Wystarczy pójść do sklepu, kupić, zalać wodą i tu zaczynają się tzw. „schody”, bo nieumiejętna konserwacja basenu może tylko zaszkodzić wodzie, ale też użytkownikom basenu ogrodowego.

UNIWERSALNY SIEWNIK

Ręczny siewnik to niedrogie i bardzo praktyczne urządzenie wspomagające wiele pracochłonnych czynności związanych z przygotowaniem i pielęgnacją ogrodu. To proste urządzenie świetnie sprawdza się przy wysiewaniu trawy, nawożeniu przygotowywanych pod nasadzenia grządek i rozległych rabat. Zimą doskonale sprawdzi się też zimą do posypywania śliskiego podjazdu, czy przydomowych alejek.

AKCESORIA DO GRILLOWANIA SKLEP INTERNETOWY

Wakacje, letnie upały, weekendowy relaks. Kto może ucieka do przydomowego ogródka, aby w ciszy i spokoju w otoczeniu najbliższych nabierać życiowej energii na długie zimowe miesiące. Szczęśliwy kto ma przy domu choćby najmniejszy ogródek lub przynajmniej taras. Kto nie ma ogrodu już planuje weekendowy wypad za miasto. Kto tylko może szuka sposobu wybrania się na zieloną trawkę.

OLEJE I SMARY DO PIŁ I KOSIAREK

Stare dobre przysłowie mówi: "Kto smaruje ten jedzie". Teraz w czasach absolutnej mechanizacji i automatyzacji całego naszego ogrodowego świata można by rozwinąć to powiedzenie również na mechaniczną pielęgnację ogrodu. Tak wiele do jeszcze niedawna pracochłonnych czynności ogrodniczych wspierają dziś zmechanizowane urządzenia elektryczne i spalinowe, które z powodzeniem zastąpiły swoje ręczne odpowiedniki.

Kosiarki, piły, sekatory, podkaszarki, odkurzacze do liści i dmuchawy stały się nieodzownym elementem składowym zakłócającym ciszę przydomowych ogródków. Dzięki nim wielogodzinne pracochłonne koszenie ogrodu ręczną kosą, czy pracowite przycinanie żywopłotu raz na zawsze odeszły w niepamięć. Nareszcie można łatwo i przyjemnie, ale przede wszystkim szybko przyciąć trawnik zyskując jednocześnie czas na ogrodowy relaks.

Olej półsyntetyczny 2T do dwusuwu    Olej do silników dwusuwowych 2T RIM Kowalczyk.pl

Oleje i smary zawsze należy dopasować do rodzaju sprzętu w jakim będą wykorzystywane. Oznaczenie API-TC oznacza że jest to olej do wysokoobrotowych silników dwusuwowych. Oznaczenia JASO-FC, ISO-L-EGC informują o przeznaczeniu oleju do średnich i ciężkich warunków pracy.

Wybrać sprzęt elektryczny czy spalinowy?

Prędzej czy później każdy ogrodnik amator staje przed dylematem, którego nie mieli nasi przodkowie. W końcu zawsze pojawia się to trudne pytanie jaki sposób zasilania sprzętu ogrodowego wybrać. Każde z mechanicznych urządzeń do pielęgnacji ogrodu można nabyć w wersji elektrycznej lub spalinowej. Więc musimy wybrać pomiędzy walką ze wciąż plączącym się kablem przedłużacza zasilającego, a hałasem, smrodem i bardziej skomplikowaną obsługą silnika spalinowego. Każde rozwiązanie ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, którzy godzinami mogą się przerzucać argumentami za jednym i drugim rozwiązaniem. Subiektywnie rzecz biorąc oba sposoby zasilania mają swoje niezaprzeczalne zalety, ale również wady. Generalna zasada podziału ze względu na sposób zasilania jest taka, że te mniejsze i najmniejsze zasilanie są "z gniazdka", zaś te większe i największe posiadają silniki spalinowe.

Oleje na zimę, a letnie na lato, tu nie można oszczędzać. Olej klasy 10 W 30 do zimowego sprzętu. Takiego oleju można używać również latem.

Urządzenia elektryczne.

Ciche i lekkie urządzenia elektryczne mają mocno ograniczoną wydajność, a manewrowanie z kilkudziesięciometrowym kablem w ogrodowym gąszczu drzew i krzewów jest na dłuższą metę bardzo denerwujące. W sklepie bez trudu rozpoznamy je po zwisającej "wtyczce" lub wyraźnie widocznym gniazdku zasilania. To zawsze najsłabszy z punktu widzenia użytkownika, bowiem proponowane przez producentów rozwiązania powodują, że z czasem wtyczka coraz łatwiej wypada z gniazdka. Do tego dochodzi dodatkowy element ryzyka, czyli możliwość przecięcia kabla zasilającego i związane z tym ryzyko porażenia prądem. Są za to relatywnie ciche, dużo lżejsze i łatwiejsze w manewrowaniu od "spalinówek", a ich serwis ogranicza się do okresowego czyszczenia obudowy, bowiem ich wewnętrzna mechanika jest prawie zawsze całkowicie bezobsługowa (co najwyżej wymaga uzupełniania oleju do smarowania łańcucha). Mała masa, niewielkie gabaryty i to że nie wydzielają zapachów (oleju i spalin) są olbrzymią zaletą przy przechowywaniu. Po sezonie bez problemu można je znieść do piwnicy, czy wnieść na strych, można też z dziecinną łatwością wrzucić na najwyższą półkę garażowego regału. Co najważniejsze można je przechowywać w dowolnej pozycji, nawet "na boku" bez szkody dla ich mechaniki.

 Urządzenia spalinowe.

Zasilanie urządzeń do pielęgnacji ogrodu silnikiem spalinowym pozwala na wyraźne zwiększenie ich wydajności, ale niestety zwiększa ich masę i gabaryty. Przeglądając ofertę asortymentu pił, podkaszarek, czy kosiarek z łatwością, nawet bez czytania instrukcji rozpoznamy ich system zasilania. Spalinowe zawsze będą miały wyraźnie zarysowaną dużą bryłę silnika spalinowego ze zbiornikiem paliwa, układem wydechowym i linką ręcznego rozrusznika. Dodatkowym kryterium wyboru jest tu możliwość wyboru pomiędzy silnikiem dwusuwowym oznaczonym tez 2T (zasilanym mieszanką paliwa i oleju) i czterosuwowym oznaczonym 4T (zasilanym tylko benzyną). Poza kosiarkami, które występują teraz już tylko w wersji czterosuwowej 4T prawie wszystkie urządzenia występują z oboma rodzajami silników spalinowych do wyboru. Co ważne dla słabszych fizycznie ogrodników w przypadku linkowego mechanizmu uruchamiana silnika dużo łatwiej jest (lżej) uruchomić dwusuw.

Dwusuw (2T) zawsze będzie mniejszy i lżejszy, ale dużo głośniejszy i bardziej paliwożerny. Jego obsługa i serwisowanie jest dużo prostsze (nie trzeba tu wymieniać oleju silnikowego, niestety trzeba mieszać olej silnikowy z benzyną w odpowiednich proporcjach, najczęściej 1:40 lub 1:50).

Dla odmiany czterosuw (4T) będzie większy i cięższy, za to cichszy, bardziej ekonomiczny, ale też bardziej wymagający przy serwisowaniu (wymiana oleju silnikowego co około 25-50 motogodzin pracy, według wytycznych producenta).

 

 

Nie istnieje jeden uniwersalny olej i smar "do wszystkiego" dlatego sklepy i hurtownie oferują ogromny wybór środków przeznaczonych do ograniczania tarcia powierzchni roboczych i konserwacji sprzętu ogrodowego.

Materiały eksploatacyjne do mechanicznych urządzeń ogrodowych.

Mechaniczne urządzenia i elektronarzędzia do pielęgnacji ogrodu niezależnie od sposobu zasilania, zarówno elektryczne jak i spalinowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ale też zasilania odpowiednimi olejami i smarami. Na szczęście rynek olejów i smarów do narzędzi ogrodowych jest bardzo bogaty i do każdego sprzętu znajdzie się odpowiedni środek. Oleje silikonowe, maszynowe, do smarowania łańcucha, oleje silnikowe 2T i 4T, mineralne, półsyntetyczne i Syntetyczne dostępne są we wszystkich sklepach i marketach ogrodniczych, a nawet na lepiej zaopatrzonych stacjach paliw. Jednak przed ich zakupem koniecznie trzeba się zapoznać z instrukcją urządzenia. Źle dobrany olej o niewłaściwych parametrach może nawet spowodować niemożliwą do usunięcia usterkę, a nawet całkowite zatarcie się silnika i osprzętu, co oznacza że naprawa będzie niemożliwa albo nieopłacalna.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl