Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
ZIMOWE AKCESORIA SAMOCHODOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAKUPY AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH ONLINE: ODMRAŻACZE DO SZYB I ZAMKÓW, SKROBACZKI I ŚCIĄGACZKI DO SZYB, MIOTEŁKI I SZCZOTKI TELESKOPOWE, ŚRODKI DO SMAROWANIA ZAMKÓW I USZCZELEK, KLUCZE DO KÓŁ, ŻALUZJE ANTYSZRONOWE, ŁAŃCUCHY NA KOŁA, WOSKI SAMOCHODOWE, ŚRODKI DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIĘTYCH POJAZDÓW, KABLE ROZRUCHOWE I BEZPIECZNIKI, PŁYN HAMULCOWY, ŚRODKI DO USUWANIA INSEKTÓW, POCHŁANIACZE WILGOCI, POKROWCE NA KOŁA DOJAZDOWE, SMAR DO ŁAŃCUCHÓW, ŻARÓWKI SAMOCHODOWE H4 I H7

DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH NA KAŻDĄ PORĘ ROKU, DOSKONAŁE CENY, DUŻE RABATY PRZY ZAKUPACH HURTOWYCH

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

ŁAŃCUCHY NA KOŁA RÓŻNE ROZMIARY

Łańcuchy śniegowe na koła - hurtownia i sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl Chociaż w świetle zapisów kodeksu drogowego łańcuchy śniegowe nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, to jest wiele dróg i sytuacji, w których stają się koniecznością, a oplatająca oponę ta cienka stalowa struktura jest granicą życia lub śmierci. Są w Polsce drogi oznaczone odpowiednim znakiem z symbolem opony oplecionej łańcuchem, na których obowiązkiem kierującego jest założenie łańcuchów na koła. Jazda bez nich jest na takiej drodze zwykłą głupotą i ryzykowaniem życia. Większość kierowców używa łańcuchów śniegowych naprawdę sporadycznie raz do roku podczas wyjazdów na narty. Dlatego warto się w nie wyposażyć raz i mieć spokój na wiele lat. Dotyczy to szczególnie mieszkańców i turystów regularnie odwiedzających ośnieżone górskie drogi.

OLEJE I SMARY DO PIŁ I KOSIAREK

Stare dobre przysłowie mówi: "Kto smaruje ten jedzie". Teraz w czasach absolutnej mechanizacji i automatyzacji całego naszego ogrodowego świata można by rozwinąć to powiedzenie również na mechaniczną pielęgnację ogrodu. Tak wiele do jeszcze niedawna pracochłonnych czynności ogrodniczych wspierają dziś zmechanizowane urządzenia elektryczne i spalinowe, które z powodzeniem zastąpiły swoje ręczne odpowiedniki.

Kosiarki, piły, sekatory, podkaszarki, odkurzacze do liści i dmuchawy stały się nieodzownym elementem składowym zakłócającym ciszę przydomowych ogródków. Dzięki nim wielogodzinne pracochłonne koszenie ogrodu ręczną kosą, czy pracowite przycinanie żywopłotu raz na zawsze odeszły w niepamięć. Nareszcie można łatwo i przyjemnie, ale przede wszystkim szybko przyciąć trawnik zyskując jednocześnie czas na ogrodowy relaks.

Olej półsyntetyczny 2T do dwusuwu    Olej do silników dwusuwowych 2T RIM Kowalczyk.pl

Oleje i smary zawsze należy dopasować do rodzaju sprzętu w jakim będą wykorzystywane. Oznaczenie API-TC oznacza że jest to olej do wysokoobrotowych silników dwusuwowych. Oznaczenia JASO-FC, ISO-L-EGC informują o przeznaczeniu oleju do średnich i ciężkich warunków pracy.

Wybrać sprzęt elektryczny czy spalinowy?

Prędzej czy później każdy ogrodnik amator staje przed dylematem, którego nie mieli nasi przodkowie. W końcu zawsze pojawia się to trudne pytanie jaki sposób zasilania sprzętu ogrodowego wybrać. Każde z mechanicznych urządzeń do pielęgnacji ogrodu można nabyć w wersji elektrycznej lub spalinowej. Więc musimy wybrać pomiędzy walką ze wciąż plączącym się kablem przedłużacza zasilającego, a hałasem, smrodem i bardziej skomplikowaną obsługą silnika spalinowego. Każde rozwiązanie ma swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników, którzy godzinami mogą się przerzucać argumentami za jednym i drugim rozwiązaniem. Subiektywnie rzecz biorąc oba sposoby zasilania mają swoje niezaprzeczalne zalety, ale również wady. Generalna zasada podziału ze względu na sposób zasilania jest taka, że te mniejsze i najmniejsze zasilanie są "z gniazdka", zaś te większe i największe posiadają silniki spalinowe.

Oleje na zimę, a letnie na lato, tu nie można oszczędzać. Olej klasy 10 W 30 do zimowego sprzętu. Takiego oleju można używać również latem.

Urządzenia elektryczne.

Ciche i lekkie urządzenia elektryczne mają mocno ograniczoną wydajność, a manewrowanie z kilkudziesięciometrowym kablem w ogrodowym gąszczu drzew i krzewów jest na dłuższą metę bardzo denerwujące. W sklepie bez trudu rozpoznamy je po zwisającej "wtyczce" lub wyraźnie widocznym gniazdku zasilania. To zawsze najsłabszy z punktu widzenia użytkownika, bowiem proponowane przez producentów rozwiązania powodują, że z czasem wtyczka coraz łatwiej wypada z gniazdka. Do tego dochodzi dodatkowy element ryzyka, czyli możliwość przecięcia kabla zasilającego i związane z tym ryzyko porażenia prądem. Są za to relatywnie ciche, dużo lżejsze i łatwiejsze w manewrowaniu od "spalinówek", a ich serwis ogranicza się do okresowego czyszczenia obudowy, bowiem ich wewnętrzna mechanika jest prawie zawsze całkowicie bezobsługowa (co najwyżej wymaga uzupełniania oleju do smarowania łańcucha). Mała masa, niewielkie gabaryty i to że nie wydzielają zapachów (oleju i spalin) są olbrzymią zaletą przy przechowywaniu. Po sezonie bez problemu można je znieść do piwnicy, czy wnieść na strych, można też z dziecinną łatwością wrzucić na najwyższą półkę garażowego regału. Co najważniejsze można je przechowywać w dowolnej pozycji, nawet "na boku" bez szkody dla ich mechaniki.

 Urządzenia spalinowe.

Zasilanie urządzeń do pielęgnacji ogrodu silnikiem spalinowym pozwala na wyraźne zwiększenie ich wydajności, ale niestety zwiększa ich masę i gabaryty. Przeglądając ofertę asortymentu pił, podkaszarek, czy kosiarek z łatwością, nawet bez czytania instrukcji rozpoznamy ich system zasilania. Spalinowe zawsze będą miały wyraźnie zarysowaną dużą bryłę silnika spalinowego ze zbiornikiem paliwa, układem wydechowym i linką ręcznego rozrusznika. Dodatkowym kryterium wyboru jest tu możliwość wyboru pomiędzy silnikiem dwusuwowym oznaczonym tez 2T (zasilanym mieszanką paliwa i oleju) i czterosuwowym oznaczonym 4T (zasilanym tylko benzyną). Poza kosiarkami, które występują teraz już tylko w wersji czterosuwowej 4T prawie wszystkie urządzenia występują z oboma rodzajami silników spalinowych do wyboru. Co ważne dla słabszych fizycznie ogrodników w przypadku linkowego mechanizmu uruchamiana silnika dużo łatwiej jest (lżej) uruchomić dwusuw.

Dwusuw (2T) zawsze będzie mniejszy i lżejszy, ale dużo głośniejszy i bardziej paliwożerny. Jego obsługa i serwisowanie jest dużo prostsze (nie trzeba tu wymieniać oleju silnikowego, niestety trzeba mieszać olej silnikowy z benzyną w odpowiednich proporcjach, najczęściej 1:40 lub 1:50).

Dla odmiany czterosuw (4T) będzie większy i cięższy, za to cichszy, bardziej ekonomiczny, ale też bardziej wymagający przy serwisowaniu (wymiana oleju silnikowego co około 25-50 motogodzin pracy, według wytycznych producenta).

 

 

Nie istnieje jeden uniwersalny olej i smar "do wszystkiego" dlatego sklepy i hurtownie oferują ogromny wybór środków przeznaczonych do ograniczania tarcia powierzchni roboczych i konserwacji sprzętu ogrodowego.

Materiały eksploatacyjne do mechanicznych urządzeń ogrodowych.

Mechaniczne urządzenia i elektronarzędzia do pielęgnacji ogrodu niezależnie od sposobu zasilania, zarówno elektryczne jak i spalinowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ale też zasilania odpowiednimi olejami i smarami. Na szczęście rynek olejów i smarów do narzędzi ogrodowych jest bardzo bogaty i do każdego sprzętu znajdzie się odpowiedni środek. Oleje silikonowe, maszynowe, do smarowania łańcucha, oleje silnikowe 2T i 4T, mineralne, półsyntetyczne i Syntetyczne dostępne są we wszystkich sklepach i marketach ogrodniczych, a nawet na lepiej zaopatrzonych stacjach paliw. Jednak przed ich zakupem koniecznie trzeba się zapoznać z instrukcją urządzenia. Źle dobrany olej o niewłaściwych parametrach może nawet spowodować niemożliwą do usunięcia usterkę, a nawet całkowite zatarcie się silnika i osprzętu, co oznacza że naprawa będzie niemożliwa albo nieopłacalna.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl