Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
ZIMOWE AKCESORIA SAMOCHODOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAKUPY AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH ONLINE: ODMRAŻACZE DO SZYB I ZAMKÓW, SKROBACZKI I ŚCIĄGACZKI DO SZYB, MIOTEŁKI I SZCZOTKI TELESKOPOWE, ŚRODKI DO SMAROWANIA ZAMKÓW I USZCZELEK, KLUCZE DO KÓŁ, ŻALUZJE ANTYSZRONOWE, ŁAŃCUCHY NA KOŁA, WOSKI SAMOCHODOWE, ŚRODKI DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIĘTYCH POJAZDÓW, KABLE ROZRUCHOWE I BEZPIECZNIKI, PŁYN HAMULCOWY, ŚRODKI DO USUWANIA INSEKTÓW, POCHŁANIACZE WILGOCI, POKROWCE NA KOŁA DOJAZDOWE, SMAR DO ŁAŃCUCHÓW, ŻARÓWKI SAMOCHODOWE H4 I H7

DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH NA KAŻDĄ PORĘ ROKU, DOSKONAŁE CENY, DUŻE RABATY PRZY ZAKUPACH HURTOWYCH

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

ŁAŃCUCHY NA KOŁA RÓŻNE ROZMIARY

Łańcuchy śniegowe na koła - hurtownia i sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl Chociaż w świetle zapisów kodeksu drogowego łańcuchy śniegowe nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, to jest wiele dróg i sytuacji, w których stają się koniecznością, a oplatająca oponę ta cienka stalowa struktura jest granicą życia lub śmierci. Są w Polsce drogi oznaczone odpowiednim znakiem z symbolem opony oplecionej łańcuchem, na których obowiązkiem kierującego jest założenie łańcuchów na koła. Jazda bez nich jest na takiej drodze zwykłą głupotą i ryzykowaniem życia. Większość kierowców używa łańcuchów śniegowych naprawdę sporadycznie raz do roku podczas wyjazdów na narty. Dlatego warto się w nie wyposażyć raz i mieć spokój na wiele lat. Dotyczy to szczególnie mieszkańców i turystów regularnie odwiedzających ośnieżone górskie drogi.

NAJLEPSZE SPOSOBY NA OCHRONĘ ROŚLIN PRZED CHŁODEM

Wiele gatunków roślin ogrodowych słabo znosi gwałtowne wiosenne przymrozki. Jeżeli więc chcemy cieszyć się pięknymi krzewami róż, różaneczników, hortensji, czy budlei, musimy zabezpieczać je przed chłodem. Jest to szczególnie ważne na wiosnę, kiedy różnica temperatur pomiędzy dniem i nocą potrafi sięgać nawet dwudziestu stopni. Ciepła, słoneczna pogoda za dnia w połączeniu z silnym ochłodzeniem w nocy i nad ranem na dłuższą metę bardzo bardzo szkodzą ogrodowym roślinom ozdobnym. Nie wszystkie z nich da się schować na noc do ciepłego pomieszczenia. Niektóre są na to zbyt duże, a inne zbyt wrażliwe na przenoszenie tam i z powrotem. Na szczęście jest wiele skutecznych i sprawdzonych sposobów na zabezpieczanie roślin przed szkodliwym działaniem wiosennych przymrozków. Największy kłopot w tym że każda roślina inaczej reaguje na różne sposoby izolowania jej przed chłodem. Nie wystarczy po prostu ciepło owinąć krzew żeby w dobrym zdrowiu przetrwał porę przymrozków. Na szczęście do wyboru mamy kilka dróg zabezpieczania roślin w zależności od ich potrzeb termicznych i gabarytów.

Po co właściwie chronimy rośliny ogrodowe? Robimy to tak naprawdę z kilku pozornie zupełnie sprzecznych ze sobą powodów. Wielu ogrodników uważa, że zima i wiosna to okres naturalnej selekcji słabych okazów. Ja się z tym nie zgadzam bo wiem ile wysiłku wymaga stworzenie doskonałego ogrodu. No więc po kolei. Po pierwsze chronimy z dbałości o własny wypielęgnowany i pełen piękna ogród, któremu mróz może bardzo zaszkodzić. Po drugie, dlatego że wiele roślin do osiągnięcia w ogrodzie właściwego wyglądu wymaga nawet kilku lat i jeden większy przymrozek może zniweczyć wieloletnie wysiłki. Po trzecie dlatego, że rośliny nie zawsze zdążą przejść ze stanu letniego rozkwitu do snu zimowego i nawet jeżeli całkowicie nie uschną to mogą na kilka lat przestać kwitnąć. Po czwarte nie każdy tworzy swój wyidealizowany ogród od zera. Wielu ogrodników kupuje już podrośnięte kilkuletnie sadzonki i zwyczajnie nie może sobie pozwolić na wydawanie kilku tysięcy złotych co roku, aby zastąpić przemrożone rośliny nowymi okazami. Trzeba jednak pamiętać że nie wszystkie rośliny trzeba chronić w ten sam sposób. I każdy gatunek ma swoje "upodobania".

Posiadamy w ofercie kaptury ochronne dla roślin ogrodowych w trzech rozmiarach 60x80cm, 80x120cm oraz 100x160cm. Ceny zaczynają się już od 10,26zł za opakowanie RIM Kowalczyk hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Do wyboru mamy kilka sposobów ochrony roślin przed zimnem w zależności od potrzeb i pory roku:

Słomiana mata izolacyjna. To jeden z popularniejszych sposobów na jednosezonowe i relatywnie proste zabezpieczenie roślin. Jest też jednym ze skuteczniejszych "termicznie", jednak jest to rozwiązanie dość kosztowne i bardziej pracochłonne. Świetnie sprawdza się do ochrony roślin nie tolerujących mrozu. Doskonale chroni najbardziej narażoną na przemrożenie część rośliny czyli łodygę. Wystarczy dobrze owinąć dolną część rośliny (pień lub łodygę) tworząc miniaturowy snopek, a następnie obwiązać sznurkiem. Ciężko będzie jednak okryć słomą całą roślinę i tu z pomocą przyjdą różnego rodzaju okrycia lekkie jak włókniny, worki i rękawy. Co ciekawe rośliny bardzo mocno wyczuwają przez pień lub łodygę, ciepłe promienie słońca więc wczesne owinięcie ich słomianą matą przyspieszy przechodzenie w stan zimowej hibernacji. Ponadto zabezpieczone w ten sposób rośliny, które wcześniej rozpoczynają wiosenną wegetację zostaną dzięki izolacji termicznej nieco "spowolnione". Słomiana mata izolacyjna

SŁOMIANA MATA IZOLACYJNA SKLEP RIM Kowalczyk

Słomiana mata izolacyjna o wymiarach 200x160cm doskonała do zacieniania roślin i ochrony przed chłodem, do kupienia w naszym sklepie już od 32,78zł za sztukę. RIM Kowalczyk

 

Worki jutowe, kaptury ochronne, agrotkaniny i agrowłókniny. Te lekkie materiały osłonowe świetnie sprawdzają się jako ochraniacze przed nagrzewaniem się roślin w porze jesienno - wiosennej, kiedy pierwsze ciepłe promienie słońca dość gwałtownie wybudzają je z zimowego letargu. Wtedy idealnie sprawdzi się przewiewna owinięcie całych roślin co ochroni je przed zbyt wczesnym słońcem. Skutkiem ubocznym zastosowania ocieplacza będzie przy okazji ochrona przed zimnem szczególnie jeżeli zastosujemy grubszą otulinę w postaci kilkukrotnego owinięcia rośliny grubą oddychającą agrotkaniną.

Cieniowanie roślin. Nie każda roślina wymaga szczelnego ciepłego okrycia na zimę, wielu z nich wystarczy odpowiednie wprowadzenie w stan zimowego snu. Również wiosną cieniowanie przyniesie pożytek, spowalniając rozpoczęcie wegetacji do chwili kiedy nie będzie już ryzyka przymrozków. Najłatwiej zrobić to można za pomocą dwóch, trzech warstw siatki cieniującej, rozwieszonej na sznurkach lub palikach, dzięki czemu roślina zostanie pozbawiona dostępu do wczesnowiosennych promieni słonecznych.

AGROTKANINA BIAŁA SKLEP RIM Kowalczyk

Agrotkanina biała doskonale sprawdza się do wiosennej ochrony młodych roślin i drzewek owocowych przed słońcem, mrozem, wiatrem i ptactwem. Arkusz o wymiarach 500x160cm do kupienia u nas już od 3,64zł - sklep RIM Kowalczyk

Tradycyjną metodą ochrony mniejszych roślin jest obłożenie je liśćmi drzew liściastych lub ciętymi gałązkami drzew iglastych (jest to tzw. stroisz). W przypadku niewielkich rabat często stosuje się szczelne obsypywanie roślin trocinami, korą lub torfem, dzięki czemu roślina chroniona jest przed mrozem, a przy okazji nawożona. My sugerujemy raczej pozostanie przy osłanianiu roślin workami jutowymi, agrotkaninami, ewentualnie matami słomianymi. Unikniemy w ten sposób wielu biologicznych zagrożeń (chorób, gryzoni, zgnicia, itp).

Na koniec warto pamiętać że rośliny słabe i nienawożone nawet szczelnie osłonięte przed mrozem mogą nie przetrwać zimy. Dlatego też właściwe nawożenie jest podstawą odpowiedniej wegetacji roślin i pomaga im przetrwać zimę w dobrej kondycji.

RIM Kowalczyk

hurtownia motoryzacyjna i ogrodnicza

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl