Produkt dnia

CENNIK ARTYKUŁÓW

CENNIK DETALICZNY DOSTĘPNYCH W SKLEPIE INTERNETOWYM ARTYKUŁÓW HURTOWNI OGRODNICZEJ I AKCESORIÓW MOTORYZACYYJNYCH

Waluty

NAJLEPSZE SPOSOBY NA OCHRONĘ ROŚLIN PRZED CHŁODEM

Wiele gatunków roślin ogrodowych słabo znosi gwałtowne wiosenne przymrozki. Jeżeli więc chcemy cieszyć się pięknymi krzewami róż, różaneczników, hortensji, czy budlei, musimy zabezpieczać je przed chłodem. Jest to szczególnie ważne na wiosnę, kiedy różnica temperatur pomiędzy dniem i nocą potrafi sięgać nawet dwudziestu stopni. Ciepła, słoneczna pogoda za dnia w połączeniu z silnym ochłodzeniem w nocy i nad ranem na dłuższą metę bardzo bardzo szkodzą ogrodowym roślinom ozdobnym. Nie wszystkie z nich da się schować na noc do ciepłego pomieszczenia. Niektóre są na to zbyt duże, a inne zbyt wrażliwe na przenoszenie tam i z powrotem. Na szczęście jest wiele skutecznych i sprawdzonych sposobów na zabezpieczanie roślin przed szkodliwym działaniem wiosennych przymrozków. Największy kłopot w tym że każda roślina inaczej reaguje na różne sposoby izolowania jej przed chłodem. Nie wystarczy po prostu ciepło owinąć krzew żeby w dobrym zdrowiu przetrwał porę przymrozków. Na szczęście do wyboru mamy kilka dróg zabezpieczania roślin w zależności od ich potrzeb termicznych i gabarytów.

Po co właściwie chronimy rośliny ogrodowe? Robimy to tak naprawdę z kilku pozornie zupełnie sprzecznych ze sobą powodów. Wielu ogrodników uważa, że zima i wiosna to okres naturalnej selekcji słabych okazów. Ja się z tym nie zgadzam bo wiem ile wysiłku wymaga stworzenie doskonałego ogrodu. No więc po kolei. Po pierwsze chronimy z dbałości o własny wypielęgnowany i pełen piękna ogród, któremu mróz może bardzo zaszkodzić. Po drugie, dlatego że wiele roślin do osiągnięcia w ogrodzie właściwego wyglądu wymaga nawet kilku lat i jeden większy przymrozek może zniweczyć wieloletnie wysiłki. Po trzecie dlatego, że rośliny nie zawsze zdążą przejść ze stanu letniego rozkwitu do snu zimowego i nawet jeżeli całkowicie nie uschną to mogą na kilka lat przestać kwitnąć. Po czwarte nie każdy tworzy swój wyidealizowany ogród od zera. Wielu ogrodników kupuje już podrośnięte kilkuletnie sadzonki i zwyczajnie nie może sobie pozwolić na wydawanie kilku tysięcy złotych co roku, aby zastąpić przemrożone rośliny nowymi okazami. Trzeba jednak pamiętać że nie wszystkie rośliny trzeba chronić w ten sam sposób. I każdy gatunek ma swoje "upodobania".

Posiadamy w ofercie kaptury ochronne dla roślin ogrodowych w trzech rozmiarach 60x80cm, 80x120cm oraz 100x160cm. Ceny zaczynają się już od 10,26zł za opakowanie RIM Kowalczyk hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Do wyboru mamy kilka sposobów ochrony roślin przed zimnem w zależności od potrzeb i pory roku:

Słomiana mata izolacyjna. To jeden z popularniejszych sposobów na jednosezonowe i relatywnie proste zabezpieczenie roślin. Jest też jednym ze skuteczniejszych "termicznie", jednak jest to rozwiązanie dość kosztowne i bardziej pracochłonne. Świetnie sprawdza się do ochrony roślin nie tolerujących mrozu. Doskonale chroni najbardziej narażoną na przemrożenie część rośliny czyli łodygę. Wystarczy dobrze owinąć dolną część rośliny (pień lub łodygę) tworząc miniaturowy snopek, a następnie obwiązać sznurkiem. Ciężko będzie jednak okryć słomą całą roślinę i tu z pomocą przyjdą różnego rodzaju okrycia lekkie jak włókniny, worki i rękawy. Co ciekawe rośliny bardzo mocno wyczuwają przez pień lub łodygę, ciepłe promienie słońca więc wczesne owinięcie ich słomianą matą przyspieszy przechodzenie w stan zimowej hibernacji. Ponadto zabezpieczone w ten sposób rośliny, które wcześniej rozpoczynają wiosenną wegetację zostaną dzięki izolacji termicznej nieco "spowolnione". Słomiana mata izolacyjna

SŁOMIANA MATA IZOLACYJNA SKLEP RIM Kowalczyk

Słomiana mata izolacyjna o wymiarach 200x160cm doskonała do zacieniania roślin i ochrony przed chłodem, do kupienia w naszym sklepie już od 32,78zł za sztukę. RIM Kowalczyk

 

Worki jutowe, kaptury ochronne, agrotkaniny i agrowłókniny. Te lekkie materiały osłonowe świetnie sprawdzają się jako ochraniacze przed nagrzewaniem się roślin w porze jesienno - wiosennej, kiedy pierwsze ciepłe promienie słońca dość gwałtownie wybudzają je z zimowego letargu. Wtedy idealnie sprawdzi się przewiewna owinięcie całych roślin co ochroni je przed zbyt wczesnym słońcem. Skutkiem ubocznym zastosowania ocieplacza będzie przy okazji ochrona przed zimnem szczególnie jeżeli zastosujemy grubszą otulinę w postaci kilkukrotnego owinięcia rośliny grubą oddychającą agrotkaniną.

Cieniowanie roślin. Nie każda roślina wymaga szczelnego ciepłego okrycia na zimę, wielu z nich wystarczy odpowiednie wprowadzenie w stan zimowego snu. Również wiosną cieniowanie przyniesie pożytek, spowalniając rozpoczęcie wegetacji do chwili kiedy nie będzie już ryzyka przymrozków. Najłatwiej zrobić to można za pomocą dwóch, trzech warstw siatki cieniującej, rozwieszonej na sznurkach lub palikach, dzięki czemu roślina zostanie pozbawiona dostępu do wczesnowiosennych promieni słonecznych.

AGROTKANINA BIAŁA SKLEP RIM Kowalczyk

Agrotkanina biała doskonale sprawdza się do wiosennej ochrony młodych roślin i drzewek owocowych przed słońcem, mrozem, wiatrem i ptactwem. Arkusz o wymiarach 500x160cm do kupienia u nas już od 3,64zł - sklep RIM Kowalczyk

Tradycyjną metodą ochrony mniejszych roślin jest obłożenie je liśćmi drzew liściastych lub ciętymi gałązkami drzew iglastych (jest to tzw. stroisz). W przypadku niewielkich rabat często stosuje się szczelne obsypywanie roślin trocinami, korą lub torfem, dzięki czemu roślina chroniona jest przed mrozem, a przy okazji nawożona. My sugerujemy raczej pozostanie przy osłanianiu roślin workami jutowymi, agrotkaninami, ewentualnie matami słomianymi. Unikniemy w ten sposób wielu biologicznych zagrożeń (chorób, gryzoni, zgnicia, itp).

Na koniec warto pamiętać że rośliny słabe i nienawożone nawet szczelnie osłonięte przed mrozem mogą nie przetrwać zimy. Dlatego też właściwe nawożenie jest podstawą odpowiedniej wegetacji roślin i pomaga im przetrwać zimę w dobrej kondycji.

RIM Kowalczyk

hurtownia motoryzacyjna i ogrodnicza

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.


RIM Kowalczyk Hurtownia ogrodnicza RIM Kowalczyk sklep ogrodniczy RIM Kowalczyk sklep internetowy
RIM KOWALCZYK HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK SKLEP OGRODNICZY RIM KOWALCZYK SKLEP INTERNETOWY
RIM Kowalczyk chemia basenowa Hurtownia Ogrodnicza sklep ogrodniczy
RIM KOWALCZYK CHEMIA BASEONOWA RIM KOWALCZYK HURTOWNIA OGRODNICZA RIM KOWALCZYK SKLEP OGRODNICZY

 

RIM Kowalczyk Hurtownia motoryzacyjna RIM Kowalczyk akcesoria motoryzacyjne
RIM Kowalczyk kosemtyki samochodowe Kosmetyki  samochodowe
Hurtownia ogrodnicza Sklep internetowy
RIM Kowalczyk sklep motoryzacyjny RIM Kowalczyk kosmetyki samochodowe

 

KATEGORIE PRODUKTÓW

OPISY PRODUKTÓW

SKLEP OGRODNICZY WARSZAWA

SKLEP INTERNETOWY ARTYKUŁY OGRODNICZE I AKCESORIA MOTORYZACYJNEZAPRASZAMY NA ZAKUPY DO NASZEGO SKLEPIKU INTERNETOWEGO NAJLEPSZE CENY RABATY PRZY WIĘKSZYCH ZAKUPACH

czytaj całość »

AKCESORIA DO GRILLOWANIA SKLEP INTERNETOWY

Wakacje, letnie upały, weekendowy relaks. Kto może ucieka do przydomowego ogródka, aby w ciszy i spokoju w otoczeniu najbliższych nabierać życiowej energii na długie zimowe miesiące. Szczęśliwy kto ma przy domu choćby najmniejszy ogródek lub przynajmniej taras. Kto nie ma ogrodu już planuje weekendowy wypad za miasto. Kto tylko może szuka sposobu wybrania się na zieloną trawkę.

czytaj całość »

NOWE WORKI JUTOWE

Worki jutowe są z nami już dziesiątki lat, choć do tej pory ich głównym przeznaczeniem było magazynowanie różnych produktów na drewnianych regałach piwnic i schowków. Wraz z modą na powrót do korzeni otworzyły się nimi nowe perspektywy na zupełnie nowe, lepsze zastosowania. Dzięki temu jutowe worki stały się popularne. W naszym sklepie nowe worki jutowe o wymiarach 50x80cm mogą Państwo kupić już  w cenie 3,92zł za sztukę.

czytaj całość »

AKCESORIA MOTORYZACYJNE SKLEP INTERNETOWY

Niezależnie od pory roku o samochód trzeba dbać. Czyste szyby, zadbany lakier, błyszczące zderzaki i lśniące czarne opony. Kiedy mamy dostęp do odpowiednich środków i kosmetyków utrzymanie auta w idealnym stanie nie jest wcale takie trudne. Trzeba tylko wiedzieć gdzie można zrobić zakupy motoryzacyjne bezpiecznie i nie przepłacając.

czytaj całość »

UNIWERSALNY SIEWNIK

Ręczny siewnik to niedrogie i bardzo praktyczne urządzenie wspomagające wiele pracochłonnych czynności związanych z przygotowaniem i pielęgnacją ogrodu. To proste urządzenie świetnie sprawdza się przy wysiewaniu trawy, nawożeniu przygotowywanych pod nasadzenia grządek i rozległych rabat. Zimą doskonale sprawdzi się też zimą do posypywania śliskiego podjazdu, czy przydomowych alejek.

czytaj całość »

DOMKI DLA OWADÓW

Duży wybór domków dla owadów dostępnych na rynku ogrodowych dodatków pozwala swobodnie wybrać wielkość i wzór najbardziej odpowiadający naszym oczekiwaniom. Ten wciąż niedoceniany element ogrodowego wyposażenia powinien posiadać w swojej ofercie każdy szanujący się sklep i hurtownia ogrodnicza. Domki i hotele dla pszczół powinni też docenić ogrodnicy i sadownicy.

czytaj całość »

SKLEP OGRODNICZY HURT ROŚLIN

SKLEP OGRODNICZY WARSZAWA HURT ROŚLIN 3.02.2017r od 12.00 NOWA DOSTAWA ROŚLIN DONICZKOWYCH PROSTO Z HOLANDII. Zapraszamy już w piątkek w naszej nowej ofercie dostępne będą rośliny doniczkowe prosto z giełdy kwiatowej w Holandii. Cały asortyment dostępny będzie w ilościach hurtowych do wyczerpania zapasów. Przy większych zakupach hurtowych możliwa dostawa naszym transportem na terenie całej Polski. Serdecznie Zapraszamy na zakupy.

czytaj całość »

LINKA HOLOWNICZA SKLEP INTERNETOWY

Linka holownicza, choć nie należy do wyposażenia obowiązkowego, jest bardzo przydatnym dodatkiem do standardowego wyposażenia pojazdu. Każdy kto choć raz utknął w zaspie, na grząskim poboczu, czy zwyczajnie z powodu słabego akumulatora nie mógł uruchomić silnika doceni jej posiadanie.

czytaj całość »

RABATY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Zapraszamy do rejestracji w naszym sklepie internetowym. Wszystkim użytkownikom sklepu oferujemy 15% rabatu już od kwoty zakupów 4000zł na wszystkie produkty. Rabat w wysokości 5% w naszej hurtowni udzielane są już od kwoty 500zł. Rabat 10% przysługuje klientom, którzy zrobią zakupy za minimum 2000zł.

czytaj całość »
Sklep internetowy hurtowni artykułów ogrodniczych i akcesoriów motoryzacyjnych RIM KOWALCZYK wykorzystuje platformę Shoper.pl
Sklep internetowy Shoper.pl