Produkt dnia
Grabie do liści metalowe regulowane
Grabie do liści metalowe regulowane
10,88 zł 8,85 zł
szt
Karmnik plastikowy domek zielony
Karmnik plastikowy domek zielony
29,10 zł 23,66 zł
szt.
Karmnik metalowy okrągły RIM 2
Karmnik metalowy okrągły RIM 2
65,83 zł 53,52 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
KARMNIKI DLA PTAKÓW

Karmniki dla ptaków sklep RIM Kowalczyk.plZimową porą warto zadbać o zamieszkujące nasz ogród udomowione ptactwo. Na szczęście mamy bardzo bogaty asortyment przeróżnych karmników dla ptaków. Są stojące, wiszące, mniej lub bardziej zadaszone. Można wybierać spośród szerokiej gamy produktów wykonanych z różnych gatunków drewna i rodzajów wykończenia, a nawet różnych typów daszków (krytych słomą lub drewnianych).

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

POCHŁANIACZ WILGOCI SKLEP INTERNETOWY

Samochodowy pochłaniacz wilgoci sklep inernetowy RIM Kowalczyk.pl Co roku latem narzekamy na niesamowity skwar jaki zastajemy w pozostawionym na słońcu samochodzie, na gorącą od słońca kierownicę, gorące pasy bezpieczeństwa. Kiedy nadchodzi jesień i przestają nam doskwierać wysokie temperatury, pojawia się nowy problem. Wilgoć w samochodzie. Jak z nią walczyć?

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

Promocje
Osłonka DOPPIO WIOSNA j.pomarańczowo-biała
Osłonka DOPPIO WIOSNA j.pomarańczowo-biała
10,79 zł 7,55 zł 8,77 zł 6,14 zł
szt
Osłonka DOPPIO J. biało-srebrna
Osłonka DOPPIO J. biało-srebrna
10,79 zł 7,55 zł 8,77 zł 6,14 zł
szt
Kaptur OZDOBNY ochronny  120x80cm
Kaptur OZDOBNY ochronny 120x80cm
9,78 zł 5,60 zł 7,95 zł 4,55 zł
szt
Osłonka DOPPIO J. beż-zieleń
Osłonka DOPPIO J. beż-zieleń
10,79 zł 7,55 zł 8,77 zł 6,14 zł
szt
Osłonka DOPPIO J. beż-pomarańcz
Osłonka DOPPIO J. beż-pomarańcz
10,79 zł 7,55 zł 8,77 zł 6,14 zł
szt
MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Każdy człowiek przemierzający co dzień tę samą drogę do pracy bardzo dobrze wie, że najmniejsza zmiana warunków drogowych i pogodowych potrafi spowodować kosztowne spóźnienie. Aby tego uniknąć, należy odpowiednio wcześniej przygotować pojazd do sezonu zimowego. Smarowanie zamków i uszczelek wydaje się oczywiste, jednak niewielu kierowców potrafi zabezpieczyć się przed zamarzniętymi szybami. Sposobów na walkę z porannym szronem i lodem na szybach samochodu jest przynajmniej kilka. Bezapelacyjnie najlepszym z nich jest ciepły garaż lub przynajmniej zadaszone miejsce parkingowe. Niestety nie każdy kierowca ma możliwość garażowania swojego pojazdu. Tymczasem bogaty w akcesoria samochodowe rynek, oferuje wiele rozwiązań niwelujących niedogodności związane z zimowym utrzymaniem samochodu. Poza wspomnianym garażem mamy przecież do dyspozycji nowoczesną technikę grzewczą i zestawy niezależnego ogrzewania postojowego, zwanego od nazwy jednego z producentów zwyczajowo "webasto". W sytuacji kiedy nie mamy dostępu do ciepłego garażu jest to najlepsza opcja, zapewniająca co rano zagrzane auto, suche szyby, odmarznięte uszczelki i zamki drzwiowe. Niestety zestaw postojowego ogrzewania nadmuchowego nie jest tani i potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dużo tańszym, choć równie skutecznym rozwiązaniem tak bardzo popularnym w krajach skandynawskich, jest elektryczne podgrzewanie silnika dodatkową grzałką elektryczną montowaną w bloku silnika. Takie rozwiązanie kosztuje w okolicach tysiąca złotych i jego największą wadą jest konieczność doprowadzenia zasilania 230V do miejsca postojowego samochodu. Zagrzany uprzednio silnik od razu po jego uruchomieniu rozpoczyna błyskawiczne osuszanie i ogrzewanie całego pojazdu. Wystarczy dosłownie minuta lub dwie aby można było rozpocząć jazdę rozgrzanym autem z czystymi szybami. Niestety rozwiązanie to więc odpada, jeżeli mieszkamy w bloku, czy budownictwie wielorodzinnym. Trzeba też pamiętać o konieczności odpięcia przewodu zasilania przed wyruszeniem w drogę.

Roleta przeciwszronowa sklep internetowy RIM KOWALCZYK

 

Żaluzja antyszronowa dostępna w naszym sklepie idealnie sprawdzi się jako zabezpieczenie przed śniegiem i lodem przedniej szyby samochodu. Można ją również stosować latem jako idealne zabezpieczenie przed nagrzewaniem się samochodu. Ale najlepsza z tego wszystkiego jest cena. - sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl

Wbudowane systemy osuszania szyb samochodowych.

O ile w garażu samochód zawsze znajduje się w temperaturze dodatniej i dzięki czemu w każdej chwili może wyjechać na drogę bez uciążliwego śniegu i lodu, to opcjonalne systemy dodatkowego ogrzewania wymagają czasu, żeby rozgrzać i odmrozić samochód. Jak więc rozwiązać problem oszronionych szyb nie mając garażu, a nie chcemy inwestować dużych pieniędzy w kosztowne podgrzewacze samochodu? Nie każdy kierowca ma co rano czas i zapał, żeby przez 5-10 minut pracowicie oczyszczać szyby. Elektryczne ogrzewanie tylnej szyby stanowi standard wyposażenia pojazdów od przynajmniej kilkunastu lat. Niektórzy producenci samochodów rozumiejąc problem szronu i parowania szyb, oferują opcjonalne elektryczne ogrzewanie szyby przedniej. Niestety rozwiązanie to w standardzie oferowane jest przez niewielu producentów samochodów. Każdy kto musiał wymienić ogrzewaną przednią szybę, dobrze rozumie małą popularność tego rozwiązania. Daje ono niesamowity komfort, ale też stosownie kosztuje. Cena samej szyby z wbudowanym systemem podgrzewania elektrycznego potrafi sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.

Osłona, odmrażacz, czy skrobaczka?

Jak więc najlepiej i najszybciej bez generowania dużych kosztów uporać się z zamarzniętymi, oszronionymi szybami? Rozwiązaniem najbardziej popularnym, preferowanym przez większość kierowców jest tradycyjne choć pracochłonne, oczyszczenie zamarzniętych szyb plastikową skrobaczką. Nieco mniejszą popularnością cieszą się dostępne w handlu odmrażacze do szyb. Nie każdy kierowca potrafi ich prawidłowo używać, a bardzo wielu boi się, że chemia zawarta w odmrażaczu może zaszkodzić uszczelkom szyb. No i wreszcie nie każdemu pasuje intensywny zapach odmrażacza. Na szczęście od jakiegoś czasu rynek oferuje jeszcze inny sposób ochrony szyb przed marznącym śniegiem, lodem i szronem. Sposób nie jest taki zupełnie nowy, ponieważ praktykowali go już wiele lat temu nasi rodzice i dziadkowie. Najprościej rzecz ujmując, aby zabezpieczyć szyby przez zamarznięciem wystarczy je osłonić odpowiednią zasłonką zakładaną bezpośrednio na szybie.

Osłona przeciwszronowa na szybę.

Kiedyś w "dawnych czasach" kierowcy radzili sobie za pomocą arkusza tektury lub starego koca zakładanego na przedniej szybie. Teraz bez problemu można kupić lekką, estetyczną osłonę przeciwszronową dopasowaną do wymiarów szyby przedniej. Dzięki takiej prostej osłonce na szybę, unikniemy pracowitego drapania największej i najdroższej szyby w samochodzie. Boczne oczywiście będzie trzeba oczyścić skrobaczką lub odmrażaczem, a tylna oczyści się sama dzięki seryjnemu ogrzewaniu elektrycznemu. Nie jest to rozwiązanie idealne, ma też wady. Pozostawiona na szybie osłona może zostać uszkodzona lub zerwana przez wandali. Do tego oblepioną śniegiem i lodem osłonę po użyciu trzeba gdzieś schować. Jeżeli jej solidnie nie oczyścimy to możemy być pewni, że śnieg rozpuści się w bagażniku. Można się przed tym zabezpieczyć wykładając bagażnik specjalną gumową wykładziną z wysokimi krawędziami, a samą osłonę przeciwszronową dokładnie otrzepywać ze śniegu.

Na koniec warto pamiętać, że kupując zimowe akcesoria samochodowe warto przy okazji wyposażyć się w uniwersalny osuszacz powietrza. Jesienną i zimową porą, kiedy często wsiadamy do samochodu w mokrych od deszczu i śniegu ubraniach, cała wilgoć w nich zgromadzona kumuluje się w samochodzie i sprzyja parowaniu i zamarzaniu szyb.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl