Produkt dnia
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 190 mm
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 190 mm
135,68 zł 110,31 zł
szt.
Taśma ogrodzeniowa PP RAL8011- Brąz 190 mm
Taśma ogrodzeniowa PP RAL8011- Brąz 190 mm
135,68 zł 110,31 zł
szt.
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 47 mm
Taśma ogrodzeniowa PP RAL7016- Antracyt 47 mm
71,96 zł 58,50 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
KARMNIK CZY BUDKA LĘGOWA

Budka lęgowa czy karmnikKiedy nadchodzą jesienne chłody wielu ogrodników rozpoczyna coroczną akcję dokarmiania ptaków. Jest to z jednej strony dodatkowy obowiązek, ale z drugiej bardzo miła i relaksująca rozrywka. Pojawiające się wciąż nowe okazy rodzimej fauny, potrafią rozbudzić ornitologiczną pasję bezkrwawych łowów z aparatem fotograficznym. Wystarczy zainwestować kilkadziesiąt złotych w odpowiedni karmnik lub budkę lęgową i worek ptasiej karmy. I już możemy się cieszyć nowym towarzystwem.

RODO

Bardzo prosimy zapoznać się ze zmianami w sprawie przechowywania państwa danych osobowych.

UNIWERSALNY SIEWNIK

Ręczny siewnik to niedrogie i bardzo praktyczne urządzenie wspomagające wiele pracochłonnych czynności związanych z przygotowaniem i pielęgnacją ogrodu. To proste urządzenie świetnie sprawdza się przy wysiewaniu trawy, nawożeniu przygotowywanych pod nasadzenia grządek i rozległych rabat. Zimą doskonale sprawdzi się też zimą do posypywania śliskiego podjazdu, czy przydomowych alejek.

DUŻE RABATY W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Zapraszamy do zakupów i rejestracji w naszym sklepie internetowym. Rabatów w wysokości 5% udzielamy w naszej hurtowni już od kwoty zakupów powyżej 500zł. Rabat 10% przysługuje klientom, którzy zrobią zakupy za minimum 2000zł. Dla klientów którzy dokonają zakupów powyżej 4000zł oferujemy aż 15% rabatu wszystkie dostępne w naszej hurtowni produkty. 

LINKA HOLOWNICZA SKLEP INTERNETOWY

Każdy samochód osobowy wyposażony jest w tzw. ucho holownicze służące do ratowania pojazdu z opresji lub wciągania go na lawetę w razie poważnej awarii. Jednak samo ucho holownicze to nie wszystko, trzeba się jeszcze doposażyć w mocną linkę holowniczą wyposażoną w odpowiedni zamykany, bezpieczny zaczep. Ceny linek zaczynają się od kilkudziesięciu złotych a mogą nam uratować sporo cennego czasu. Same linki holownicze występują w wielu wariantach mocowania i kilku długościach i oczywiście kilku wytrzymałościach. Występują też w dwóch wariantach wykonania, jako pleciona linka i jako płaska taśma. Przy zakupie uniwersalnej linki koniecznie trzeba sprawdzić czy zaczepy i wytrzymałość linki będzie wystarczająca dla naszego pojazdu. Z reguły dostępne na rynku linki mają wytrzymałość pomiędzy 1,5 - 3,5 tony. Jednak warto szukać tych mocniejszych, mniejsza będzie szansa, że linka zerwie się przy próbie wciągnięcia auta na chodnik, czy wyrwania z błotnej pułapki.LINKA HOLOWNICZA - hurtownia RIM Kowalczyk.pl

Dostępna w naszym sklepie internetowym linka holownicza w formie mocnej  pomarańczowej taśmy zakończonej wygodnymi i łatwymi do zapięcia stalowymi hakami uciąg 3 tony, długość 4 metry - hurtownia akcesoriów motoryzacyjnych RIM Kowalczyk.pl

W jaki sposób bezpiecznie holować samochód?

Kodeks drogowy wyraźnie precyzuje jaki pojazd możemy holować w jaki sposób. Pierwszą i najważniejszą sprawą jest stan techniczny holowanego samochodu. Musi on być sprawny technicznie (poza niedziałającym silnikiem oczywiście), a w przypadku holowania na elastycznej lince musi mieć sprawne oba układy hamulcowe i oczywiście układ kierowniczy. Obaj kierowcy powinni posiadać prawo jazdy. Samochód holujący obowiązują takie same przepisy kodeksu drogowego jak przy zwykłej jeździe. Natomiast pojazd holowany powinien być oznakowany z tyłu (najlepiej po lewej stronie) odblaskowym trójkątem ostrzegawczym i powinien mieć włączone światła pozycyjne. Widywane często na golu pojazdy z włączonymi światłami awaryjnymi to bardzo popularny błąd za który Policja potrafi ukarać mandatem. Przy holowaniu obu kierowców musi pamiętać, że linka nie jest elastyczna i trzeba bardzo delikatnie się obchodzić z gazem i hamulcem. Obu kierowców musi nieustannie pilnować napięcia linki, ponieważ najechanie na nią kołem może się skończyć zerwaniem. Przy holowaniu bardzo pomaga jeżeli pojazdy mają uszy do holowania po przekątnej. Np. holujący z tyłu z prawej a holowany z przodu z lewej, wtedy siły działające na linkę są dużo mniejsze, a sama jazda przebiega dużo płynniej.

Ograniczenie prędkości przy holowaniu pojazdów.

Kodeks drogowy narzucił też limity prędkości przy holowaniu pojazdu. W terenie zabudowanym prędkość nie powinna przekraczać 30 km/h, a poza terenem zabudowanym 60 km/h. Warto też pamiętać, że obowiązuje również całkowity zakaż holowania pojazdów na autostradzie. Narzucone ograniczenia prędkości wynikają nie tylko ze zdrowego rozsądku ale też z tego, że przy niepracującym silniku nie działa wspomaganie hamulców ani wspomaganie kierownicy. Więc kierowca holowanego pojazdu musi użyć dużo większej siły do prowadzenia pojazdu. Kierowcy posiadający w holowanym samochodzie elektrycznie sterowany hamulec ręczny powinni pamiętać, że działa on w tzw. "zerojedynkowo" albo jest całkowicie zwolniony, albo całkowicie zaciągnięty. Więc jego użycie w czasie jazdy może spowodować zerwanie holu albo wpadnięcie w poślizg pojazdu holowanego.

LINKA HOLOWNICZA - hurtownia RIM Kowalczyk.plZwinięta linka holownicza zabiera bardzo mało miejsca i prawie nic nie waży, dlatego warto ją mieć w bagażniku - hurtownia akcesoria motoryzacyjne RIM Kowalczyk.pl

A kiedy nie można holować samochodu?

Zdarzają się sytuacje i w których przepisy kategorycznie zabraniają holowania. Należą do nich przypadki kiedy pojazd holowany nie ma w pełni sprawnego układu kierowniczego lub hamulcowego, albo kiedy do jego poprawnego sterowania konieczna jest praca silnika. Nie można też holować samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów i zawsze wtedy kiedy producent stosownym wpisem w instrukcji obsługi zabrania takiej procedury.

Uruchamianie "z holu"

Procedura uruchamiania opornego samochodu za pomocą holowania tak dobrze znana naszym rodzicom i dziadkom, a także wszystkim tym którzy posiadają starszy samochód dziś już jest całkowitym anachronizmem. Producenci nowych samochodów nawet słowem nie wspominają o takiej możliwości, a wręcz jej zabraniają. Tymczasem przez dziesięciolecia PRL-u właściciele niegarażowanych samochodów zimową porą bardzo często musieli wspomagać się linką holowniczą. 

Na koniec warto jeszcze nadmienić, żeby kupując linkę wybrać jak najbardziej rzucającą się w oczy, np pomarańczową lub dwukolorową odblaskową, a w jej połowie umieścić wyraźny znacznik, np. czerwoną chusteczkę lub taśmę odblaskową. Poprawi to widoczność zestawu, a może nawet uchroni przed zerwaniem linki przez roztargnionego kierowcę lub pieszego.

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl