Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
POLECANE ARTYKUŁY
ZIMOWE AKCESORIA SAMOCHODOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAKUPY AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH ONLINE: ODMRAŻACZE DO SZYB I ZAMKÓW, SKROBACZKI I ŚCIĄGACZKI DO SZYB, MIOTEŁKI I SZCZOTKI TELESKOPOWE, ŚRODKI DO SMAROWANIA ZAMKÓW I USZCZELEK, KLUCZE DO KÓŁ, ŻALUZJE ANTYSZRONOWE, ŁAŃCUCHY NA KOŁA, WOSKI SAMOCHODOWE, ŚRODKI DO KONSERWACJI PODWOZIA I PROFILI ZAMKNIĘTYCH POJAZDÓW, KABLE ROZRUCHOWE I BEZPIECZNIKI, PŁYN HAMULCOWY, ŚRODKI DO USUWANIA INSEKTÓW, POCHŁANIACZE WILGOCI, POKROWCE NA KOŁA DOJAZDOWE, SMAR DO ŁAŃCUCHÓW, ŻARÓWKI SAMOCHODOWE H4 I H7

DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW SAMOCHODOWYCH NA KAŻDĄ PORĘ ROKU, DOSKONAŁE CENY, DUŻE RABATY PRZY ZAKUPACH HURTOWYCH

MATA PRZECIWSZRONOWA NA SZYBĘ

Roleta przeciw szronowa RIM KOWALCZYK sklep internetowyPoranne przymrozki co roku przychodzą z zaskoczenia. Ich efektem ubocznym zawsze są oszronione szyby, zamarznięte zamki i przymarznięte uszczelki drzwiowe. Dlatego tak ważne jest, aby przed nadejściem zimy odpowiednio przygotować samochód i zaopatrzyć się w zestaw akcesoriów ułatwiających walkę ze skutkami marznącej wilgoci. Przydadzą się: odmrażacz do zamków, środek do konserwacji gumowych uszczelek i roleta chroniąca szybę przednią przed zamarzaniem.

 

SAMOCHODOWE KABLE ROZRUCHOWE

Samochodowe kable rozruchowe, powinny stanowić podstawowy element wyposażenia samochodu. Nie ma znaczenia czy pojazd jest nowy czy stary i ile lat ma jego akumulator. Nawet jeżeli nasz samochód jest w idealnym stanie, mamy nowy akumulator i nigdy nie potrzebujemy "pożyczać prądu" to warto mieć kable. Wystarczy zapomnieć wyłączyć światła, czy radio lub zwyczajnie zostawić ładujący się z gniazda zapalniczki smartfon. Zimową porą wystarczy kilka godzin intensywnego poboru prądu aby zupełnie rozładować akumulator. A wtedy bez kabli nie damy rady uruchomić silnika.

ŁAŃCUCHY NA KOŁA RÓŻNE ROZMIARY

Łańcuchy śniegowe na koła - hurtownia i sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl Chociaż w świetle zapisów kodeksu drogowego łańcuchy śniegowe nie są obowiązkowym wyposażeniem pojazdów, to jest wiele dróg i sytuacji, w których stają się koniecznością, a oplatająca oponę ta cienka stalowa struktura jest granicą życia lub śmierci. Są w Polsce drogi oznaczone odpowiednim znakiem z symbolem opony oplecionej łańcuchem, na których obowiązkiem kierującego jest założenie łańcuchów na koła. Jazda bez nich jest na takiej drodze zwykłą głupotą i ryzykowaniem życia. Większość kierowców używa łańcuchów śniegowych naprawdę sporadycznie raz do roku podczas wyjazdów na narty. Dlatego warto się w nie wyposażyć raz i mieć spokój na wiele lat. Dotyczy to szczególnie mieszkańców i turystów regularnie odwiedzających ośnieżone górskie drogi.

GAŚNICE SAMOCHODOWE HURT DETAL

Gaśnica samochodowa obowiązujące przepisy.

Przepis o posiadaniu gaśnicy w samochodzie nie uchroni nas przed pożarem, potrzebna jest jeszcze wiedza jak gaśnicy użyć w razie pojawienia się ognia. A najważniejsze jest to żeby gaśnica była sprawna. Dopiero spełnienie tych wszystkich wymogów może dać nadzieję że w razie pożaru będziemy w stanie podjąć walkę z ogniem. Przepisy o obowiązku posiadania gaśnicy w samochodzie określają tylko tyle że gaśnica "jednokilogramowa" powinna być utrzymywana w należytym stanie i znajdować się w miejscu łatwo dostępnym. W samej więc definicji przepisu nie wskazano też żadnego konkretnego umiejscowienia gaśnicy w zwykłym nie specjalistycznym samochodzie osobowym. Dla własnego bezpieczeństwa warto gaśnicę oddawać do sprawdzenia, a jeżeli nie chce nam się bawić w legalizację to gaśnica 1kg w sklepach hurtowych kosztuje około 20-30zł. Jeżeli chcemy się czuć pewniej można zainwestować w gaśnicę 2kg w cenie około 50-60zł.

Gaśnica samochdowa 1kg -akcesoria motoryzacyjne hurtownia RIM Kowalczyk

Najpopularniejsza na rynku gaśnica o wadze 1 kg, jej ceny wahają się w granicach 20-40zł - akcesoria motoryzacyjne, hurtownia i sklep internetowy RIM Kowalczyk

Gdzie umieścić gaśnicę w samochodzie?

Ilu znawców tematu tyle teorii dotyczących właściwego umiejscowienia gaśnicy w pojeździe. Dwie główne grupy znawców tematu od lat toczą spór gdzie najlepiej i najbezpieczniej umieścić jedno kilogramową gaśnicę samochodową. Jeżeli ktoś ze swego doświadczenia zawodowego chce wozić większą gaśnicę (2kg, 3kg, 6kg) to i tak skazany jest na umieszczenie jej w bagażniku. My postaramy się przybliżyć oba rozwiązania. Zastanowimy się tez nad plusami i minusami obu rozwiązań. W obu jednak wypadkach trzeba bezwzględnie zamocować gaśnicę w sposób trwały do karoserii pojazdu. Gaśnica nie ma prawa "wędrować" po podłodze, czy pod fotelami. A sprzedawane czasem gaśnice z mocowaniem na "rzepy" stanowczo odradzamy. Przy gwałtownych manewrach gaśnica może się wtoczyć pod pedały i uniemożliwić hamowanie, a w razie wypadku taka gaśnica zamieni się w mogący zabić stalowy pocisk.

Gaśnica samochdowa proszkowa 2kg -akcesoria motoryzacyjne hurtownia RIM KowalczykGaśnica 2 kg jest niewiele większa od popularnej 1kg, ale jej skuteczność i ilość środka gaśniczego może uratować nasz samochód przed pożarem - sklep internetowy RIM Kowalczyk.pl

Gaśnica w kabinie.

Bardzo popularna opcja wśród kierowców, którzy tłumaczą, że w razie pożaru łatwiej sięgnąć po gaśnicę pod fotel i nie trzeba tracić czasu na poszukiwania w bagażniku, a sama gaśnica pod fotelem jest dla wielu kierujących doskonałym tuningowym akcentem. Jest w tym trochę racji przyjmując założenie, że pożar wystąpi z dala od kabiny, czyli np. w komorze silnika. Jeżeli jednak pożar wystąpi w czasie jazdy to w momencie zatrzymywania pojazdu pierwsze płomienie mogą już się pojawić w kabinie, która jest bardzo łatwopalna. Czasu może więc wystarczyć tylko na odpięcie pasów i ucieczkę. Warto też wziąć pod uwagę że wraz z postępującym rozwojem nowoczesnych technologii rośnie liczba gniazd zasilania urządzeń elektrycznych w kabinie samochodu. A każde z tych urządzeń w razie uszkodzenia potrafi natychmiast się zapalić. A w razie takiego pożaru w kabinie nie będzie nawet możliwości sięgnięcia po gaśnicę.

Gaśnica samochdowa proszkowa 2kg -akcesoria motoryzacyjne hurtownia RIM KowalczykDysza gaśnicy 2kg z widocznym wskaźnikiem ciśnienia. Jeżeli strzałka jest na zielonym polu to gaśnica jest sprawne i gotowa do użycia - akcesoria motoryzacyjne hurtownia RIM Kowalczyk.pl

Gaśnica w bagażniku.

Umieszczenie gaśnicy w bagażniku przez wielu kierowców uznawane jest za dużo rozsądniejsze. Pożar bagażnika zdarza się niezmiernie rzadko, ponieważ nie ma tam za dużo potencjalnych źródeł ognia, a sama instalacja elektryczna ograniczona jest do minimum (oświetlenie tylne i podświetlenie bagażnika). Dodatkowym argumentem za takim właśnie ulokowaniem gaśnicy jest też to że najczęściej pożary pojawiają się w przedniej części kabiny oraz w komorze silnika. Gdzie potencjalnych źródeł ognia jest dużo więcej i więcej jest też materiałów które paląc się wydzielają trujący dym. Dlatego też wysiadając z samochodu i kierując się w stronę bagażnika uciekamy przed niebezpieczeństwem. Pierwszą zasadą postępowania na wypadek pożaru jest zachowywanie się w taki sposób żeby nie dostarczać tlenu do ognia, czyli nie otwierać samochodu maski czy drzwi samochodu. Jeżeli więc pożar wybuchnie w okolicach deski rozdzielczej to gaśnica będzie poza naszym zasięgiem. Gaśnica w bagażniku będzie też dużo łatwiej dostępna kiedy będąc poza samochodem zauważymy płomienie. Samo zamocowanie uchwytu gaśnicy na skraju tylnego pasa, bądź na bocznych nadkolach pozwala też na sięgnięcie po nią bez konieczności pełnego otwierania bagażnika (co ograniczy podsycanie ewentualnego ognia w kabinie).

 

Gaśnica ABC 6kg - akcesoria motoryzacyjne RIM Kowalczyk

Duża gaśnica 6kg typu ABC do gaszenia pożarów nie tylko w samochodzie, ale również w domu i warsztacie - akcesoria motoryzacyjne RIM Kowalczyk

 

W jaki sposób używać gaśnicy w razie pożaru?

 

Rocznie w Polsce pali się ponad sto samochodów. Przyczyną pożarów są usterki mechaniczne, niefrasobliwość kierowców i mechaników oraz umyślne podpalenia. Zapalić się może praktycznie każdy samochód, a na ugaszenie ognia w jego pierwszym stadium mamy tylko kilka sekund. Jeżeli nie uda się to pozostaje już tylko mieć nadzieję, że strażacy zdążą. Z informacji prasowych straży pożarnej i doświadczenia jednostek ratowniczo gaśniczych wynika jedno, jeżeli nie ugasimy zarzewia ognia w ciągu kilkunastu sekund to potem tylko profesjonalny zastęp straży pożarnej będzie w stanie to zrobić, ale samochód będzie już tylko smutnym wrakiem. Jedno jest pewne jedną gaśnicą 1kg praktycznie nie da się ugasić płonącego auta. Potrzebna będzie pomoc innych kierowców i pięć do dziesięciu gaśnic samochodowych. Szukając pomocy lepiej kierować się po gaśnice do kierowców ciężarówek, busów i autobusów, ponieważ tam znajdują się duże, legalizowane gaśnice dające szansę na ugaszenia ognia przed pojawieniem się strażaków.

 

Okresowe przeglądy gaśnicy samochodowej.

Przepisy dotyczące gaśnic samochodowych napisane są w taki sposób jakby ustawodawca ograniczył się w ustawie tylko do konieczności zakupu gaśnicy, a kompletnie zignorował temat utrzymywania gaśnicy we właściwym stanie i okresowego serwisowania jej. Policjant podczas kontroli drogowej może tylko sprawdzić czy mamy gaśnicę w samochodzie, natomiast nie ma prawa mieć zastrzeżeń do terminu jej ważności. Trzeba jednak koniecznie wziąć pod uwagę, że to czego nie dopatrzył ustawodawca bardzo sprawnie zinterpretowały firmy ubezpieczeniowe. Jeżeli np. samochód spali się, a w pojeździe znajdowała się "przeterminowana gaśnica" to może on uniknąć wypłaty odszkodowania, ze względu właśnie na brak sprawnej gaśnicy.

Gaśnica ABC 6kg - akcesoria motoryzacyjne RIM Kowalczyk

Uchwyt dużej gaśnicy proszkowej 6 kg typu ABC. Aby zacząć gasić pożar wystarczy wyciągnąć zawleczkę i nacisnąć czerwoną dźwignię. Kierunkowa dysza z gumowym wężem ułatwia kierowanie strumieniem proszku gaśniczego - HURTOWNIA RIM Kowalczyk.pl

Lista czynności przy pożarze samochodu:

1. Zatrzymujemy się w natychmiast w najbezpieczniejszym możliwym miejscu i wyłączamy silnik.

2. Jedną ręką wybierając nr 998 lokalizujemy źródło ognia i wyciągamy gaśnicę jednocześnie odbezpieczając ją. Sprawdzamy czy można odpiąć akumulator i jeżeli jest do niego bezpieczny dostęp to odpinamy go.

3. Jeżeli akumulatora nie da się odpiąć, a dym wydobywa się z komory silnika to uchylamy maskę ostrożnie odpinając zabezpieczenie maski (uwaga na wysoką temperaturę i ewentualne płomienie). Uchyloną na kilka centymetrów maskę lepiej podeprzeć czubkiem buta, tak aby mieć wolne dwie ręce do obsługi gaśnicy (dzięki temu nie poparzymy rąk jeżeli spod maski wystrzelą płomienie.

4. Jeżeli dym wydobywa się z kabiny, np. spod deski rozdzielczej to może tlić się uszkodzone okablowanie  instalacja elektrycznej ukryte pod tapicerką, wtedy warto jak najszybciej odpiąć akumulator żeby przerwać zwarcie i powstrzymać potencjalne źródło pożaru. W tym wypadku warto pozostawić samochód zamknięty i nie wietrzyć go.

5. Nawet jeżeli udało się zdławić zarzewie ognia warto poczekać na strażaków, którzy dokładnie i profesjonalnie sprawdzą auto. Często zdarza się bowiem, że wstępnie ugaszony ogień wybucha po chwili ponownie. Nawet po najmniejszej przygodzie z ogniem absolutnie nie można kontynuować jazdy. A sam samochód powinien na lawecie trafić do warsztatu na bardzo dokładną kontrolę. 

 

RIM Kowalczyk

hurtownia ogrodnicza i motoryzacyjna

Uwaga: Wszystkie teksty na stronie są własnością firmy RIM Kowalczyk i podlegają ochronie na podstawie ustawy o prawach autorskich. Wykorzystywanie, kopiowanie i powielanie bez zgody autora zabronione.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl